anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wsparcie dla ustawienia ostrości w obiektywach bez CPU w Sony A7

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
T_Yacek
Poszukiwacz

Wsparcie dla ustawienia ostrości w obiektywach bez CPU w Sony A7

Nabyłem Sony A7, głównie do obsługi starych obiektywów poprzez odpowiednie adaptery. Mam trudności z ręcznym nastawem ostrości, szczególnie w trudnych warunkach, noszę też okulary. Pytanie: czy istnieje jakieś ułatwienie, wsparcie dla ustawiania ostrości w body Sony A7 dla obiektywów bez t.zw. CPU (styków) ?

Fotografuję na RAW-ach z moim ulubionym Schneider-Kreuznach Edixa-Xenon 1.9/50 + adapter M42-NEX K&F.

Czym się posiłkować?

3 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

W menu masz taką opcję jak powiększenie. Ustaw ją pod jeden z przycisków dzięki temu będziesz miał możliwość przybliżenia fragmentu kadru wyostrzenia, a po naciśnięciu spustu migawki obraz wróci do pełnego kadru :slight_smile:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
T_Yacek
Poszukiwacz

Dziękuję serdecznie za zainteresowanie moim problemem. No jestem niegramotny. Próbuję, pojawia się komunikat, że poniższe nastawy są niedostępne. Mogę prosić krok po kroku? Będę wdzięczny.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Jest jeszcze coś takiego jak poziom zarysu (link), który pomaga ustawić ostrość w wybranym punkcie. Aparat obrysowuje obszary będące w płaszczyźnie ostrości. Można też wybrać kolor tego obrysu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

W menu masz taką opcję jak powiększenie. Ustaw ją pod jeden z przycisków dzięki temu będziesz miał możliwość przybliżenia fragmentu kadru wyostrzenia, a po naciśnięciu spustu migawki obraz wróci do pełnego kadru :slight_smile:

profile.country.PL.title
T_Yacek
Poszukiwacz

Dziękuję serdecznie za zainteresowanie moim problemem. No jestem niegramotny. Próbuję, pojawia się komunikat, że poniższe nastawy są niedostępne. Mogę prosić krok po kroku? Będę wdzięczny.

profile.country.PL.title
T_Yacek
Poszukiwacz

Udało się! Zresetowałem poprzednie ustawienia i jeszcze raz postąpiłem zgodnie z uzyskaną podpowiedzią. Raz jeszcze dziękuję za pomoc.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Jest jeszcze coś takiego jak poziom zarysu (link), który pomaga ustawić ostrość w wybranym punkcie. Aparat obrysowuje obszary będące w płaszczyźnie ostrości. Można też wybrać kolor tego obrysu.

profile.country.PL.title
T_Yacek
Poszukiwacz

Super.

Dziękuję.

Sprawdzę zaraz po powrocie do domu.

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
T_Yacek
Poszukiwacz

Tak, dziękuję, to również przydatna funkcja. Trafna podpowiedź!