anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zepsuty obiektyw?

profile.country.pl_PL.title
Marysia_95
Początkujący

Zepsuty obiektyw?

Witam. Posiadam :c56 350 + 18-70.
Dzisiaj podczas robienia zdjęć odkręciłam, tak jak zazwyczaj to robię, tę obręcz (która zapewne ma swoją mądrą nazwę), żeby słońce od boku smug nie dawało i nagle obiektyw zaczął wariować. Zaczął dziwnie brzęczeć przy ustawianiu ostrości i miał z tym problemy. W trakcie włączania i wyłączania był ten sam dźwięk.
Czy zepsułam obiektyw? Czy da się z tym coś zrobić samemu?

11 ODPOW. 11
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Lajam napisał(a):

Prawdopodobnie padł napęd AF w obiektywie.


Słowo 'napęd' będzie bardziej kojarzone z silnikiem SAM w obiektywach, w których jest stosowany

Lajam napisał(a):

...Jeśli nie masz (gwarancji) - naprawa nie jest opłacalna, lepiej kupić nowy/używany na allegro czy ebay.


Dokładnie tak - chyba najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest zakup SAL1855, którego problem padającego sprzęgła nie dotyczy. Osobiście na zamianę poleciłbym dozbierać 'kwit' i zakupić SAL 16-105

zwierzaqgd napisał(a):

To jest wada urodzeniowa Alfek (...) Serwis tego nie z czaił w ogóle


kris napisał(a):

masz konkretne liczby, czy strzelasz z głowy ?
Bo ja miałem jakieś 10 lustrzanek :c56 i zero problemów....


:smileyexclaim:
Problem dotyczy tylko obiektywów SAL18-70. Po prostu silnik AF, stosowany w korpusach Alfa, jest bardzo mocny i może się pojawić problem z uszkodzeniem sprzęgła AF obiektywu.
Problem ten dotyczy także niektórych obiektywów Sigma. Przy czym wada może wystąpić, ale nie musi...

kuraq napisał(a):

...w większości przypadków, które zdarzyły się znanym mi osobom było tak, że awaria spowodowana była kreceniem pierścieniem ostrości przy włączonym układzie AF.


Bardzo możliwe, że tego typu zachowanie ma duży wpływ na trwałość mechanizmów.

kris napisał(a):

...po to jest gwarancja (i gwarancja EXTRA!) by w takich sytuacjach naprawiać sprzęt.


Małe wyjaśnienie - w nomenklaturze firmy nie ma zwrotu gwarancja extra.
Stosowany jest SERWIS EXTRA.

Temat wyjaśniony został całkowicie (tak mi się przynajmniej wydaje), więc moderatorzy mogą zamykać.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Deviant napisał(a):


Temat wyjaśniony został całkowicie (tak mi się przynajmniej wydaje), więc moderatorzy mogą zamykać.


Przykre, że zabrakło mi w większości Twojej wypowiedzi jednej frazy: "moim zdaniem".

Analizujesz wypowiedzi na poziomie znaczenia pojedynczego słowa. Forum powstało po to by komunikować się między sobą i o ile dane wyjaśnienie jest zrozumiałe dla pytającego nie ma sensu przeinaczać poszczególnych wyrazów - odchodzisz w ten sposób od meritum problemu, skupiając się na frazeologii. Nawiązujesz do nomenklatury firmy, a sam używasz wyrażenia "lustrzanka Alfa". O jakim Alfie mówisz? O tym z filmu ALF? :c20

Zauważ, że zapis :c56 jest jednoznaczny i nie ma w pisowni innej jego formy.

O ile mi wiadomo nie jesteś przedstawicielem serwisu ani producenta, aby tak autorytarnie wypowiadać się o awariach jakie zdarzają się w obiektywie Sony 18-70. Argument w stylu "psuje się ale niekoniecznie musi" jest niecelny.