anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zepsuty obiektyw?

profile.country.pl_PL.title
Marysia_95
Początkujący

Zepsuty obiektyw?

Witam. Posiadam :c56 350 + 18-70.
Dzisiaj podczas robienia zdjęć odkręciłam, tak jak zazwyczaj to robię, tę obręcz (która zapewne ma swoją mądrą nazwę), żeby słońce od boku smug nie dawało i nagle obiektyw zaczął wariować. Zaczął dziwnie brzęczeć przy ustawianiu ostrości i miał z tym problemy. W trakcie włączania i wyłączania był ten sam dźwięk.
Czy zepsułam obiektyw? Czy da się z tym coś zrobić samemu?

11 ODPOW. 11
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Czołem.
Rozumiem, że odkręcałaś osłonę przeciwsłoneczną? Robiłaś to, gdy aparat i AF był włączony?

profile.country.pl_PL.title
Marysia_95
Początkujący

Tak, osłonę przeciw słoneczną :)
Aparat był wyłączony, włączyłam - brzęczał, a przedtem tego nie było.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Prawdopodobnie padł napęd AF w obiektywie.
O ile masz gwarancję - ślij do serwisu.

Jeśli nie masz - naprawa nie jest opłacalna, lepiej kupić nowy/używany na allegro czy ebay.

profile.country.PL.title
zwierzaqgd
Nowicjusz

To jest wada urodzeniowa Alfek - wiele osób to ma, jak i ja. Serwis tego nie z czaił w ogóle - odsyłam do postu Pomoc.

Nie straszcie ludzi!

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

zwierzaqgd napisał(a):

To jest wada urodzeniowa Alfek - wiele osób to ma, jak i ja.


masz konkretne liczby, czy strzelasz z głowy ?
Bo ja miałem jakieś 10 lustrzanek :c56 i zero problemów.... :c18
po to jest gwarancja (i gwarancja EXTRA!) by w takich sytuacjach naprawiać sprzęt. Gdyby każdy sprzęt miał 100% sprawności, to po co byłaby gwarancja ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
zwierzaqgd
Nowicjusz

To dlaczego wiele ludzi to ma, no dobra ale jest pewna garstka osób nie ważne ile - ważne że problem jest nie z naszej winy (Wadliwy egzemplarz) - pan w salonie Sony mi tak oznajmij i patrząc na forum + te osoby które nie zgłosiły tego.

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

zwierzaqgd napisał(a):

To dlaczego wiele ludzi to ma, no dobra ale jest pewna garstka osób nie ważne ile - ważne że problem jest nie z naszej winy (Wadliwy egzemplarz) - pan w salonie Sony mi tak oznajmij i patrząc na forum + te osoby które nie zgłosiły tego.

Pozdrawiam.


no i teraz weź te wszystkie przypadki odejmij od liczby 200 000 i więcej. Wychodzą drobne procenty. O ile nie promile. Mniejsza o to. Zepsuty sprzęt to nic przyjemnego. Nie życzę nikomu. Nie mniej jednak, gdyby SONY produkowało "masowy bubel" to nie miałoby gwarancji na 2 LATA z możliwością rozszerzenia do 5 LAT! Żaden producent foto nie daje takiej możliwości. Ciekawe czemu :c34

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Hm.... dodam jeszcze, że w większości przypadków, które zdarzyły się znanym mi osobom było tak, że awaria spowodowana była kreceniem pierścieniem ostrości przy włączonym układzie AF. Z tego, co pamiętam jest to zabronione w instrukcji z powodu tego, ze uszkodzeniu moze ulec układ AF :c20

profile.country.PL.title
zwierzaqgd
Nowicjusz

Uszkodzony obiektyw, koszt naprawy, robocizny, wysyłki na ok. 150 do 200.

Pozdrawiam serdecznie, miłego wieczoru dla wszystkich:)