anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BIONZ

profile.country.pl_PL.title
kxg0748
Początkujący

BIONZ

Witam.
Mam Sony Cybershot DSC T500.
Czasem kiedy czytam opisy mojego aparatu na roznych stronach sklepow internetowych to to pisze tam ze ten aparat ma procesor obrazu BIONZ, tak samo zreszta pisalo w opisie tego aparatu w Centrum Sony w mojej miejscowosci.
Jednak na stronie internetowej sklepu w ktorym go kupilem - Komputronik, czy na stronie oficjalnej Sony Polska nic o tym nie pisza.
W zwiazku z tym mam pytanie czy w koncu DSC T500 ma ten procesor BIONZ czy go nie ma???
Dodam jeszcze ze tansze i starsze od mojego DSC T500 modele serii T czy serii W maja ten procesor. :smileyevil:

30 ODPOW. 30
oldguest
Początkujący

Co ciekawe po zglebieniu tematu można dojść do wniosku że T500 nie ma BIONZ-u.... Możliwe że jest to spowodowane zastosowaniem innego procesora związanego z koderem AVCHD... Ale to tylko moje przypuszczenia. Wszystko co oferuje BIONZ w innych aparatach za wyjątkiem wykrywania uśmiechu jest. Podstawową zaletą aparatu jest nagrywanie filmów o bardzo dobrej jakości 720p... Tego inne aparaty nawet z BIONZ-em tego nie mają przynajmniej na razie.

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Z informacji jakie uzyskałem wynika, że aparat DSC-T500 nie został wyposażony w procesor BIONZ. Posiada jednak większość funkcji serii „W”. Dodatkowo jest w stanie zapisać film o jakości HD ( 720 p / MPEG 4 ), co w chwili ukazania się tego modelu było niedostępne dla serii „W”.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
profile.country.pl_PL.title
kxg0748
Początkujący

Na kilku stronach ktore odwiedzalem pisze rowniez ze w opakowaniu znajduje sie rysik, jednak ja czegos takiego nie mialem w moim opakowaniu :cry:

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

kxg0748 napisał(a):

Na kilku stronach ktore odwiedzalem pisze rowniez ze w opakowaniu znajduje sie rysik, jednak ja czegos takiego nie mialem w moim opakowaniu :cry:


W skład wyposażenia aparatu DSC-T500 wchodzi:

- ładowarka do akumulatora wraz z przewodem sieciowym
- akumulator
- przewód USB
- przewód audio-video
- stacja dokująca
- pasek na rękę
- płyta z oprogramowaniem
- instrukcja obsługi

Rysik nie znajduje się w wyposażeniu tego modelu.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
profile.country.pl_PL.title
kxg0748
Początkujący

Sam juz nie wiem komu wierzyc??? :?
Niektorzy twierdza ze DSC T500 ma procesor BIONZ zas niektorzy twierdza ze go nie ma.
Jeszcze inni twierdza ze ma zmodyfikowany procesor BIONZ taki jak w kamerach SONY.
Niczego juz nie jestem pewien.
Ale gdyby rzeczywiscie go nie mial to bylby to jedyny aparat SONY ktory nie ma BIONZ'a(nie wliczajac w to serii S - najtansze aparaty SONY).
Natomiast DSC T500 nalezy do najdrozszych kompaktow.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

kxg0748 napisał(a):

Sam juz nie wiem komu wierzyc??? :?


słowa Radka (RASTX) są tymi, za które można być w 100% pewnym ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

uuu - ktoś tu ma dostęp do Service Manual Level 3 czy tylko powielamy to co podaje www SONY ?

profile.country.pl_PL.title
kxg0748
Początkujący

Jesli rzeczywiscie DSC T500 nie ma procesora BIONZ to moze sie orientuje ktos czy ten model ma w ogole jakis procesor graficzny zmniejszajacy szumy i poprawiajacy jakosc zdjec?
I jesli ma jakis procesor to czy jest on porownywalnie wydajny jak BIONZ?(Czy moze lepszy?) :question:

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

każdy aparat to ma !
Generalnie wszystkie procesory są do siebie baaardzo podobne i b.czesto bazują na ...tej samej architekturze /ARM/ - tak jest po prostu o wiele taniej

zaden apart nie ma "Specjalnego procesora graficznego" - zawsze jest to jeden SoC odpowiednio oprogramowany i tyle. Dotyczy to w takims amym stopniu małpek jak jak i lustrzanek- wyjątkiem są sztandarowe lustrzanki Canona gdzie dla podwojenia szybkostrzelności upakowano tandem dwóch procesorów Digic

oldguest
Początkujący

mobor - myślę że jednak procesory obrazu są różne... Dokonuje się coraz większy postęp w wydajności z każdą następna serią, są dostępne coraz to nowe funkcjonalności... Ważny jest też soft czym lepszy bardziej optymalniejszy tym lepiej. Fakt faktem każdy aparat jakiś procesor musi mieć...
Organoleptyczne sprawdziłem T500. Myślę że jako następca Hi endowych aparatów serii T czyli T100,200,300 jakoś ma na bardzo dobrym poziomie. Stabilizacja, małe szumy jak na kompakt... Brakuje jedynie migawki na uśmiech po za tym nic mu nie brakuje względem aparatów z BIONZ więc myślę że nie ma co drążyć tematu.