anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BIONZ

profile.country.pl_PL.title
kxg0748
Początkujący

BIONZ

Witam.
Mam Sony Cybershot DSC T500.
Czasem kiedy czytam opisy mojego aparatu na roznych stronach sklepow internetowych to to pisze tam ze ten aparat ma procesor obrazu BIONZ, tak samo zreszta pisalo w opisie tego aparatu w Centrum Sony w mojej miejscowosci.
Jednak na stronie internetowej sklepu w ktorym go kupilem - Komputronik, czy na stronie oficjalnej Sony Polska nic o tym nie pisza.
W zwiazku z tym mam pytanie czy w koncu DSC T500 ma ten procesor BIONZ czy go nie ma???
Dodam jeszcze ze tansze i starsze od mojego DSC T500 modele serii T czy serii W maja ten procesor. :smileyevil:

30 ODPOW. 30
profile.country.pl_PL.title
kxg0748
Początkujący

Czy moglby ktos zamiescic tutaj przykladowe zestawy zdjec wykonane aparatami o tych samych parametrach technicznych lub bardzo zblizonych tak zeby byly to zestawy zdjec zrobione temu samemu obiektowi, krajobrazowi etc. ale zeby jedno bylo wykonane aparatem posiadajacym procesor obrazu BIONZ a drugie aparatem bez BIONZ'a :question:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

mobor napisał(a):

... Dotyczy to w takims amym stopniu małpek jak jak i lustrzanek- wyjątkiem są sztandarowe lustrzanki Canona gdzie dla podwojenia szybkostrzelności upakowano tandem dwóch procesorów Digic


Jak to mówia: cudze chwalicie, swego nie znacie...
SONY A900 ma dwa procesory BIONZ 8-)

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

wcale się nie zdziwię jesli okaze sie ze oba procki powstają na tej samej linii produkcyjnej
Faktem jest że Canonowski Digic oparty jest na jądrze ARM - watpię by Sony używało czegoś nnego. Oczywiscie- dochodzą do procka rózne tzw "embeddec circuits"


a co do testu porównawczego BIONZ vs NO BIONZ


Informuję ze robiłem taki test /T500 vs T33/ - abstrachując od tego kto ma rację w sprawie BIONZ'a w T500 - faktem jest że obie konstrukcje dzielą 3 lata
Aparaty skadrowane w identyczny sposób - te same ustawienia ekspozycji /sprawdzane w Photoshopie/ - ISO800
Fotka z T500 - wg filtru odszumiajacego - zawiera o 80% mniej szumu niż z T30 - ale myslę że ma to raczej zwiazek z silnym odszumianiem niż doskonałością matrycy. Optycznie zdjęcie z T500 także wydaje się ciekawsze ale przepaści generalnie nie ma
Warto by porównać T500 z T700 - czyli kontsrukcją niemalże bliźniaczą....

profile.country.pl_PL.title
kxg0748
Początkujący

Z niecierpliwoscia czekam na test T500 vs T700 :smileytwisted:
Zdjecia BIONZ vs NO BIONZ.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

cały temat wogóle jest ...o niczym

czemu ma słuzyc ?

Co z tego czy wewnatrz jest Bionz, Digic czy R.I.P skoro matryca jak i optyka jest do d...., a sam aparat nie pozwala użytkownikowi praktycznie na nic ....

To jest aparat WAKACYJNY - sprawdiz się tylko i wyłacznie w roli torebkowca - i nie ma tu żadnego znaczenia jaki procesor w nim siedzi
Rozwodzenie się nad jakością/marką/szybkością procesora pominąwszy inne, o wiele WAŻNIEJSZE elementy aparatu jest całkowicie pozbawione sensu.
Taką formułą aparatu nigdy nie zrobi się ani w 100% udanego technicznie zdjęcia a ni filmu - jest to bowiem jeden wielki kompromis ceny i rozmiaru

profile.country.pl_PL.title
kxg0748
Początkujący

Oto zdjecie ktore zrobilem w CS Gliwice i wynika z tego ze ten aparat ma BIONZ oraz funkcje wykrywania usmiechu :D

http://img172.imageshack.us/img172/4161/zdjcie000n.jpg" target="_blank

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

opis jest od modelu 900 :)

500 na pewno nie ma inteligentnego rozpoznawania sceny - posiada tylko automatyczną regulację ekspozycji

profile.country.pl_PL.title
kxg0748
Początkujący

Roznica w jakosci zdjec na pewno jest wyrazna kiedy sie je robi aparatem z BIONZ.
Oto filmy jakie znalazlem w internecie na ktorych widac jak duzy jest ten procesor, wiec zapewne ma tez olbrzymie mozliwosci w porownaniu do R.I.P. zastosowanego w T500.

http://www.youtube.com/watch?v=SlIPNE0be6g

http://www.youtube.com/watch?v=39cN5VJHuhE

luvr-----
Początkujący

a ja mam wrażenie, że ty masz kompleksy :rolling_eyes:
bionz, nie bionz - jeśli nie potrafisz, to A900 nie zrobisz dobrego zdjęcia.....

także weź już ten temat zostaw w spokoju. Lepiej czas wykorzystać na robienie zdjęć

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

tylko jeden szczegół- wskaznik pokazuje miejsce wyglądajace na radiator a nie na sam chip który wydaje się byc pod nim
Układy widoczne po prawej stronie to może być elektronika współpracująca