anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DSC-HX1

mlody02
Poszukiwacz

DSC-HX1

Witam,

 

Posiadam od 3 lat aparat DSC-HX1. Teraz pojawił sie problem. W pewnym momencie aparau nie dało sie wyłącyć, ani włączyć, trzebabyło wyciągać baterię. Naładowałem na maxa baterię i raz sie dało włączyć ale niemożna było zrobić zdjęcia a potem sie jak by sam naprawił ale cały czas miga na ekranie komunikatat E:62:20

 

Pomożecie?

pozdrawiam

4 ODPOW. 4
slawek4591
Nowicjusz

Witam, może nie w temacie DSC-HX1, ale ogólnie o aparatach sony. Ja od ok 19 lat pposiadam DSC-H5 i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie nagminne psujący się wyzwalacz. W maju tego roku byłem na koncercie Marka Knopflera w Łodzi i (czego podobno nie wolno) najzwyczajniej w świecie filmowałem piosenki. Pod koniec koncertu zauważyłem w aparacie, że po prostu wypadł przycisk wyzwalacza i szlag go trafił, bo gdzież ja go miałem szukać w hali widowiskowej, gdzie było ponad 10000 widzów? hahaha, pomyslałem tylko, że nie ja pierwszy i ostatni mam kłopoty z tą częścią aparatu. Japońcy nie dopracowali jakże ważnego elementu aparatu, nie tylko w tym modelu. Ponieważ słyszałem bardzo złe opinie o serwisie Sony, na razie nie oddaję aparatu do naprawy (nie zwracają w terminie, albo przedtrzymują, nie naprawaiając w ogóle, a także bardzo wysokie koszty ewentualnej naprawy) zdecydowałem sam sobie pomóc i w miejsce wyzwalacza wcisnąłem gwoździk o bardzo dopasowanej średnicy, który uruchamia wyzwalacz. A poza tym elektronika też siadła, bo zoom optyczny nie łapie ostrości....będę musiał chyba nabyć nowy aparat, ale już nie Sony, bo się po prostu nim rozczarowałem.

 

mlody02
Poszukiwacz

A co to ma do mojego problemu?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witam,

 

mlody02 - nie widzę innej opcji niż kontakt z serwisem.

Na forum nie ma specjalistów zajmujących się naprawą sprzętu i trudno będzie zdiagnozować co się wydarzyło z Twoim aparatem.

 

Także polecam jak najszybszy kontakt z autoryzowanym serwisem.

 

Pozdrawiam,

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Sławku rozumiem Twoje rozgoryczenie z powodu utraty wyzwalacza ale uwierz mi na słowo - okres eksploatacji Twojego aparatu dał mu we znaki. Nie ma rzeczy niezniszczalnych, a szczególnie takich, które używasz manualnie jak aparat (częste podróże, niekiedy gdzieś się obije o coś aparat - cudów niema).

Wracając do kwestii serwisu - większość opinii w sieci jak i ta moja z prywatnego doświadczenia jest pochlebna. Też czekałem trochę na naprawę Bravii ale powodem oczekiwania było ściąganie części do TV. Po oddaniu TV do mnie wszystko gra jak trzeba :).

Pozdrawiam Stubb