anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

ZOOM w aparatach Cyber-shot. Model WX200 vs HX50

profile.country.en_GB.title
misjamars
Użytkownik

ZOOM w aparatach Cyber-shot. Model WX200 vs HX50

Moim zdaniem jedną z najciekawszych funkcji nowego modelu Sony Cyber-shot HX50 jest doskonały zoom.

Ciekawy jestem jak wypadnie w porównaniu z modelem WX200 😉

 

Zoom w HX50

 

Zdjęcie nr 1

 

Z1.jpg

 

Zdjęcie nr 2

 

Z2.jpg

 

Zdjęcie nr 3 (Maksymalny zoom)

 

Z3.jpg

 

13 ODPOW. 13
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zoom 20x - odległość około 15m:

DSC039871.jpg

 

Zoom w nowych CyberShot'ach jest na prawdę dobry. Większość pracy wykonuje aparat a mi pozostało znalezienie ciekawego obiektu do fotografowania.

Najbardziej jestem zdumiony jak wielka jest stabilizacja obrazu w tak małym aparacie (WX200). Zdjęcia robię amatorsko i tylko dla mojej przyjemności więc nie mam podstawowej wiedzy jak koledzy od lustrzanek.

 

Widziałem, że robiłeś większość zdjęć ze statywu ale pamiętam też że kilka pstryknąłeś z ręki. Pochwal się jak Twój aparat poradził sobie z podobnym zadaniem.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Jeszcze jedno zdjęcie, które nie chciało się podczepić do postu wyżej - przeprosiny dla moda za wprowadzanie haosu :thumbsup:

DSC039710.jpg

 

Zdjęcie zrobiłem ze statywu dla porównania z powyższym.

Odległość to około 100-120m do budynku (dworek Chopina). Moim zdaniem wyszło OK, tyle że po prawej stronie nie mogłem pominąć w żaden sposób tych palików - brak miejsca do zrobienia zdjęcia.

 

Dla ciekawskich: jak widać na dwóch zdjęcicha (statyw i z ręki) stabilizacja o której pisałem wyżej jest na prawdę potężna. Dodam również, że obydwa zdjęcia były wykonane w trybie auto i aparat sam dobierał czas naświetlania oraz ogniskową.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Dla porównania z pierwszym wpisem, odpowiednio zdjęcie bez zoom'u / zoom 20x / zoom 50x

Porażająca jest jakość zdjęcia, ilość szczegółów i to przy najmniejszej rozdzielczości (zdjęcie z zoomem 50x). Jak zawsze zdjęcia wykonywane z ręki z ustawioną max stabilizacją oraz redukcją szumów - czyli znowu całą robotę wykonał za mnie aparat :wink:

DSC040391.jpg

DSC04041.JPG

DSC04044.JPG

Pozdrawiam Stubb
profile.country.en_GB.title
misjamars
Użytkownik

Hej Stubb świetnie że masz to zdjecie. To będzie porównanie. Umieszczam dwa zdjęcia z mojego aparatu:

 

zoom1.jpg

 

zoom2.jpg

 

profile.country.en_GB.title
misjamars
Użytkownik

Faktycznie ten Twój WX200 jest chyba o połowę mniejszy od HX50 - ale spokojnie daje radę 😉

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

A te zdjęcia robione były ze statywu czy z ręki jak większość moich?

Nie pamiętam od której strony budynku zmieniliśmy się z robieniem zdjęć na podpórce i bez niej.

 

Twoje zdjęcia są na prawdę "ostre" przy takim powiększeniu. Powiedziałbym, że nawet lepiej wyszły w porównaniu do tego co ja zrobiłem (wcześniejszy post - zdjęcie dworku).

 

Tak jak sobie rozmawialiśmy wcześniej, moja opinia o Cyberkach zmienia się diametralnie odkąd namówiłeś mnie do zakupu tego maleństwa. Wcześniej myślałem, że są to aparaty o bardzo ograniczonych możliwościach, gdzie będę musiał ślęczeć aby ustawić wszystkie funkcje przed zrobieniem zdjęcia. Tryb "auto" nie wchodził w grę, bo wcześniej sparzyłem się małymi kompaktami. Zdjęcia jakie robiłem na podglądzie aparatu wyglądały super a w domu po zrzuceniu ich na dysk było wielkie rozczarowanie. Teraz robienie zdjęć to czyta przyjemność i amatorskie hobby.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.en_GB.title
misjamars
Użytkownik

Jeżeli chodzi ci o zdjecia budynku to aparat siedział na statywie. Dzisiaj rozmawiałem na temat moich zdjęć na innym forum, chodziło o zdjęcia gołębi. Facet powiedział mi, że gdybym ustawił mniejsze ISO, a miałem jak dobrze pamiętam ISO 400 to byloby widać jeszcze więcej szczegułów.

Muszę poczytać na ten temat.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zbyt duża wartość ISO spowoduje, że na zdjęciu będziesz miał dużo szumów - im więcej szumów tym mniej widać szczegółów. Niekiedy przy ciemniejszych scenach lub robieniu zdjęć w nocy ISO trzeba podwyższyć aby skrócić czas naświetlania.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Ernet-----
Poszukiwacz

The lonely lady.jpg@misjamars. Mam podstawowe pytanie: czy poprawiałeś prezentowane zdjęcia jakimś programem ?

Twoje zdjęcia są niebywale ostre ( jak to zauważył też mój przedmówca ). Na żadnych zagranicznych

forach, gdzie ludzie prezentują swoje zdjęcia, nie ma tak ostrych, jak Twoje. Właściwie wprost 

przeciwnie: sugerowane jest ustawienie w menu aparatu ustamienie ostrości na "+".EDIT: HX-50 już mam.

Oto mój przykład: pełen zoom, zdjęcie bez poprawek-prosto z aparatu. W mojej ocenie: nie źle.