anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Gwarancja

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
giberes
Poszukiwacz

Gwarancja

Witam,

niedawno kupiłem aparat sony dsc przez internet. Otrzymałem fakturę, ale gwarancja nie została ostemplowana przez sklep, ponieważ opakowanie nie było otwierane. Czy takie dokumenty są wystarczające dla serwisu, czy też muszę odesłać gwarancję do sklepu, żeby postawili pieczątkę?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Wystarczy sam paragon / faktura.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Wystarczy sam paragon / faktura.

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Witam,

 

Tak jak powyżej, aby skorzystać z usługi gwarancyjnej wystarczy dowód zakupu produktu. Dodam tylko, że karta gwarancyjna jest zalecana w przypadku konieczności skorzystania z naprawy gwarancyjnej poza granicami Polski.

Poniżej przesyłam link do warunków gwarancji firmy Sony:

http://www.sony.pl/support/pl/warranty/general

Informacja dotyczy produktu zakupionego w Polsce.

Pozdrawiam,

Barbara_K

profile.country.PL.title
giberes
Poszukiwacz

Rozszerzenie Serwisu Extra do 3 lat

Rozszerzony, 3-letni Serwis Extra na urządzenia przenośne

Spokój ducha

Ochrona przed mechanicznymi i elektrycznymi uszkodzeniami

Ochrona inwestycji

 

Witam,

wyżej zacytowałem ofertę przedłużonej gwarancji, nad którą się zastanawiam. Podkreśliłem punkt o uszkodzeniach, ponieważ chciałbym się dowiedzieć jak to się ma do warunków tejże usługi, które mówią, że sony może odmówić naprawy uszkodzeń mechanicznych i elektrycznych. Uszkodzeniem mechanicznym jest dla mnie również zanieczyszczenie matrycy. Jeżeli warunki usługi są nadrzędne, to dlaczego w reklamie jest zamieszczone kłamstwo? Oczywiście o tym nie przesądzam, ale liczę na odpowiedź osoby kompetentnej, która wyjaśni mi ten paradoks.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Zanieczyszczenie matrycy trudno nazwać uszkodzeniem, a tym bardziej uszkodzeniem mechanicznym.

 

Problem z paprochami na matrycy wynika głównie z faktu, iż aparat jest używany w niesprzyjających warunkach. Proszę zwrócić uwagę, iż sprzęt nie posiadający uszczelnień nie jest przeznaczony do pracy w niektórych warunkach i w ogóle przy tego rodzaju aparatach należy dokładać dużej staranności aby chronić go przed wpływem jakichkolwiek znieczyszczeń. 

 

Uszkodzenie mechaniczne związane jest zazwyczaj z "zewnętrzną siłą sprawczą" czyli np. upadkiem, uderzeniem, zarysowaniem itp.