anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

RX10 IV aparat idealny

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

RX10 IV aparat idealny

W lipcu pisałem o RX10 III w temacie "aparat na wakacje", tym razem recenzja nie będzie tak obszerna ze względu na to, że między poprzednim modelem, a RX10 IV z punktu widzenia fotografa nastąpiły w zasadzie dwie zmiany.

 

_DSC0143.jpg

 

Po pierwsze autofokus.

Powiem jedno po prostu wow, pisałem, że brakuje w tym aparacie detekcji fazy minął rok i jest detekcja fazy. AF działa genialnie. Do tej pory używałem głównie trybu AF-S, bo z AF-C były same problemy. W RX10 IV używałem tylko AF-C w trybie śledzenia.

 

_DSC0212.jpg

 

Zapytacie jak z celnością, na 256 zdjęć zrobionych na meczu piłki nożnej 248 było trafionych w punkt, a te nietrafione były wynikiem mojego błędu przy "prowadzeniu" na 600 mm. Niestety nie mam zgody na publikacje zdjęć z meczu, ale mam zdjęcia wiewiórek i wróbli z którymi poprzednie wersje tego aparatu radziły sobie dosyć średnio. Przy tym aparacie 10% zdjęć jest minimalnie nietrafionych, co według mnie jest bardzo dobrym wynikiem.

 

_DSC0131.jpg

 

Drugą zaletą detekcji fazy jest możliwość fotografowania zachodów słońca z włączonym AF, wreszcie działa to tak jak w lustrzankach AF nie gubi się i bez problemu wyostrza na chmurach, czy na słońcu.

 

_DSC0008.jpg

 

Druga nowość to dotykowy ekran. Znowu z punktu widzenia fotografa super sprawa podczas zdjęć ze statywu i wybierania punktu ostrości za pomocą dotyku na ekranie. Nie znam się na tworzeniu filmów, ale myślę, że ta funkcja jest bardzo pomocna w sytuacjach gdzie zmiana ostrości w sposób dynamiczny jest niezbędna.

 

_DSC0021.jpg

 

_DSC0032.jpg

 

_DSC0051.jpg

 

_DSC0069.jpg

 _DSC0077.jpg

 

_DSC0080.jpg

 

_DSC0088.jpg

 

_DSC0090.jpg

 
_DSC0102.jpg

 

_DSC0111.jpg

_DSC0119.jpg

 

_DSC0144.jpg

_DSC0151.jpg

 

_DSC0165.jpg

 

_DSC0185.jpg

 

_DSC0200.jpg

 

_DSC0205.jpg


_DSC0210.jpg

 

_DSC0255.jpg

 

_DSC0262.jpg

 

_DSC0266.jpg

 

_DSC0278.jpg

 

_DSC0284.jpg

 

_DSC0298.jpg

 

_DSC9986.jpg

 

_DSC9997.jpg

 

Na koniec napisze, że jest to dla mnie idealny aparat na wakacje i mam zamiar go w niedługim czasie kupić.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Fajowe zdjęcia.:clap:

 

 

profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dzięki za super recenzję! Warto przeczytać przed wyborem aparatem z myślą o wakacyjnym wyjeździe i nie tylko :sun:

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Dzięki @pawelszymanski6 :thumbsup:

 

Pozdrawiam