anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

RX10M4

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

RX10M4

Otrzymałem odpowiedź ze sklepu jak działa Mikrofon kierunkowy SONY ECM-M1 cyt. "Generalnie mikrofon pracuje w dwóch trybach (analog + digital).  Z pana urządzeniem (RX10M4) będzie pracował w trybie analog a digital nie będzie rejestrował dźwięku, będzie nagrywał dźwięk tzw surowy, czyli taki który może charakteryzować się lekkim szumem, pogłosem jak w niższych modelach.  Np.: ECM-G1 kompatybilny z RX10M4, jakość nagrania podobna".

Rozumiem, że w aparacie RX10M4  jest super obraz 4K, ale nagrywanie dźwięku analog, czy tak ?

Mam jeszcze pytanie: czy w tym mikrofonie pozostałe parametry są dostępne w analogu, tak jak dla digital pokazane na filmiku tj. różne opcje na potencjometrach np.: głośniej, ciszej i inne ?

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Wszystko sie zgadza. Cyfrowe przesyłanie sygnału z mikrofonu pojawiło sie później w aparatach Sony. O ile mnie pamięć nie myli w aparatach do VLOGowania na początek. 

Nie ma nic złego w analogowym przesyłaniu sygnału z mikrofonu do aparatu tym bardziej, że w Twoim przypadku raczej nie bedzie potrzeby łączenia zewnętrznym kabelkiem bo pójdzie przez stopkę multi. 

Na pewno zyskujesz znacznie lepszy dźwięk niż z aparatu, o lepszej kierunkowosci. Jakie możliwosci sterowania będa dostępne nie mam pojęcia. Na pewno poziomy bo masz to w menu aparatu. 

Moim zdaniem tak czy inaczej warto. Sam filmuje czasami RX10M2 (fajna kamera reporterska) ale bez dodatkowego mikrofonu jest wyraźnie gorszy dźwięk. Tyle że dysponuje starszymi mikrofonami, ale mozliwosci jak wyżej.

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Dziękuję za cenną informację. Zwróciłem się do sprzedającego o dodatkowe informacje dot. ustawień np.: czy w analogu będę mógł korzystać z tych samych opcji (funkcji) pokazanych na obudowie mikrofonu, tj. ciszej, głośniej, wytłumienia, przód, tył itp. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi, będę skłonny kupić ten mikrofon, na prawdę jest godny uwagi.