anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

RX10M4

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

RX10M4

Jak to odczytać w instrukcji aparatu Sony RX10M4 ?

Przewodnik w apar.

Funkcja (Przewodnik w apar.) wyświetla opisy pozycji MENU, opcji Fn (Funkcja) i ustawień.

Przypisz wcześniej funkcję (Przewodnik w apar.) do odpowiedniego przycisku poleceniem [Prz.Własne(Nagr.].

1. MENU - (Ustawienie fotograf 2  [- [Prz.Własne(Nagr] - odpowiedni przycisk, po czym przypisz funkcję [Przewodnik w apar.] do tego przycisku.  Funkcje [Przewodnik w apar.] nie można przypisać do niektórych przycisków.

2. Wybierz opcję MENU lub Fn, do której opis chcesz obejrzeć, po czym naciśnij przycisk, do którego przypisano funkcję [Przewodnik w apar.]

Zostaną wyświetlone opisy danej opcji.

    Jestem przekonany, że takim zapisem instrukcji może pochwalić się firma SONY: "masło maślane, do tego jeszcze margaryna i kefir" i jak tu korzystać z zakupionego, drogiego aparatu RX10M4 ????????

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj, zanim zgłosi się z odpowiedzią ktoś z forumowiczów, podaję namiary na Sony Support, gdzie można zasięgnąć porady w kwestiach technicznych: 
tel. +48 223060694
E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com
albo formularz online:
https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact?cat=cameras-camcorders
Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Rozmawiałem przez 7 min, ale informacja na moje pytanie nie dotyczyła problemu, tylko wypełnienia ankiety jak to firma Sony dba o swoich klientów - wypełniłem.

Prawdopodobnie  konsultanci nie bardzo wiedzą, jak uzupełnić wiedzę w przekazanej instrukcji.

W zasadzie zakup dokonany, a co dalej - niech  kupujący dowiaduje się, szuka itd. a jak nie znajdzie to nie będzie mógł użytkować tych przycisków, podanych w instrukcji - właściwie po co to komu potrzebne ???

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Otrzymałem informację eksperta firmy Sony i podany link - dot. instrukcji, z której już korzystam z chwilą zakupu aparatu w czerwcu 2022.  I tak dalej, i tak dalej, i tak dalej. No cóż, nie ma co pisać i pytać, najlepiej pozostać z tym problem i żyć bezstresowo.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witam, nie do końca rozumiem Twój problem, instrukcja jest wg. mnie bardzo sensownie napisana, fragment który przytoczyłeś dotyczy możliwości przypisania funkcji "przewodnik w aparacie" pod jeden z konfigurowalnych przycisków, który później można wykorzystać w trakcie przeglądania menu (gdzie część nazw jest mocno skrócona ze względu na brak miejsca na ekranie).

 

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Witam. Konsultant p. Marian Gwóźdź odpowiedział dzisiaj: " nie ma możliwości by w aparacie była nawet skrócona instrukcja, W dalszym ciągu nie wiem po co ten zapis "Przewodnik w apar.", jeżeli nie ma takiej opcji.  Dalej nie wiem jaki przycisk kliknąć, przesunąć itp., wg mnie jest zapis pewnie do innego modelu Sony.  Dam sobie spokój z tym problemem, będę korzystał z PDF w laptopie.

Pozdrawiam. Włodzimierz.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Ehh spr w a6300 jest i działa zadaj sobie trochę trudu i w menu wyszukaj pozycje przyciski własne w niej wybierz pozycje własny przycisk 1 (na obudowie będzie oznaczony c1) z listy do wyboru wybierz przewodnik w aparacie. Jak już to zrobisz wyjdz do głównych pozycji z menu ustaw się na jakiejś i wciśnij c1 powinna pojawić się informacja do czego służy ta opcja. Jeżeli dalej nie dasz rady tego ustawić to ja już nie mam pomysłu jak napisać to prościej 

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Witam. Zastosowałem podpowiedź eksperta i teraz wiem już na czym to polega, musiałem trochę poszukać.  Mam "Przewodnik w aparacie" pod przyciskiem c1, myślę że w przyszłości nie będę korzystał na bieżąco z tej opcji, ale w tej chwili jeszcze się trochę przyda.

Dziękuję za profesjonalną informację.

Pozdrawiam. Włodzimierz.