anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY DSC T20

michal1906
Początkujący

SONY DSC T20

witam mam prboelmz tym aparatem otoz zdjecia nie sa wogole ostre. gdzie sie ustawia ostrosc??? mam ten aparat od tygodnia i nie moge wogole dojsc do tego raz ustawilem juz bylo dorbze wylaczylem aparat wlaczylem i znowu ten sam rpoblem zdjecia sa takie jakby namalowane takie malarksie :) dolaczam zdjecie jak to wyglada z gory dziekuje

16 ODPOW. 16
oldguest
Początkujący

Ale to nie wynika z ostrości (przynajmniej na tym zdjęciu) tylko z małej ilości światła. Wtedy aparat nastawi duże ISO oraz długo będzie naświetlał. Proszę spróbować zrobić zdjęcie w dobrych warunkach oświetlenia i sprawdzić. W takich warunkach nawet lustrzanka ma problem zrobić dobre zdjęcie i to nie poruszone.

michal1906
Początkujący

oczywisice probowalem rowniez w normalnym swietle i jest to samo nie wiem z czego to wynika ale w kazdych warunkach robi mi tak samo

oldguest
Początkujący

To proszę o przykładowe zdjęcie w dobrych warunkach.

michal1906
Początkujący

o to te zdjecia niestety innych nie mam gdyz kasowalem a dzisiaj nie mialem jak zrobic zdjecia na zewnatrz

michal1906
Początkujący

a to drugie

michal1906
Początkujący

prosze sie przyjrzec dokladnie te zdjecia nie maja wogole ostrosci

oldguest
Początkujący

No ale to dalej nie są dobre warunki, szczególnie na aparat kompaktowy. On próbuje uniknąć poruszenie przez co ustawia wysoką czułość + stabilizacja elektroniczna to tak moim zdaniem. Można spróbować wybrać tryb P i ustawić ISO 100. Tylko że trzeba aparat ustawić na statywie lub postawić na czym i zrobić zdjęcie z auto wyzwalaczem. Jakość powinna wzrosnąć. Drugie wyjście to użycie wbudowanej lampy błyskowej przy małych odległościach (takich jak na zdjęciach) powinno pomóc. Na tym drugim jest ISO 1600 i naświetlanie 1/5s jestem pod wrażeniem że zdjęcie w ogóle jest :shock:

michal1906
Początkujący

a co to jest tryb p ?? moze to glupie pytanie ale niestety nie znam sie za bardzo na aparatach :)

oldguest
Początkujący

P - Program czyli tryb w którym mamy wpływ na najwięcej parametrów. Mogę się mylić ale wydaje mi się że ten aparat go posiada.