anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY DSC T20

michal1906
Początkujący

SONY DSC T20

witam mam prboelmz tym aparatem otoz zdjecia nie sa wogole ostre. gdzie sie ustawia ostrosc??? mam ten aparat od tygodnia i nie moge wogole dojsc do tego raz ustawilem juz bylo dorbze wylaczylem aparat wlaczylem i znowu ten sam rpoblem zdjecia sa takie jakby namalowane takie malarksie :) dolaczam zdjecie jak to wyglada z gory dziekuje

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Powiem szczerze że coś jest nie tak. Poczytaj dobrze instrukcję i pobaw się ustawieniami ale tak punkt po punkcie.
Lepsze fotki robiłem babcią Mavicą parę lat temu w podobnych warunkach oświetleniowych. :nauseated_face:

michal1906
Początkujący

wiem ze jest cos nie tak wczoraj seidzialem z kolega dwie godziny i nic sie nie dalo zrobic probwalismy kazdego ustawienia wzielismy jego aparat pare modeli starszy i gorszy tez sony cybershot i jego zdjecia byly po prsotu piekne.w poniedzialek wezme go po prostu gdzies do serwisu niech sprawdza

ci.nek
Początkujący

Witaj michal1906

P - Program czyli tryb w którym mamy wpływ na najwięcej parametrów.
Mogę się mylić ale wydaje mi się że ten aparat go posiada.



tryb P jak najbardziej posiada


Kilka rad amatora;)
- poczytaj instrukcję
- zrób reset ustawień (przywróć ustawienia fabryczne) na pewno nie zaszkodzi a może tylko pomóc
- pamiętaj, żeby wcisnąć spust migawki do połowy, poczekać aż aparat ustawi automatycznie ostrość AF i dopiero wcisnąć do końca aż zrobi fotkę
- aparat bez światłą nie zrobi dobrego zdjęcia, wiec jak są słabe warunki lepiej użyć lampy błyskowej (prześwietlone zdjęcie zawsze można trochę poprawić w programie graficznym, natomiast z poruszonymi i nieostrymi już nic nie zrobi)
- wysokie ISO powoduje efekt akwareli, aby go zniwelować ustaw aparat w tryb P, ustaw poziom ISO na 100

i jeszcze to:

SZFENDAK napisał(a):

Powiem szczerze że coś jest nie tak. Poczytaj dobrze instrukcję i pobaw się ustawieniami ale tak punkt po punkcie.
Lepsze fotki robiłem babcią Mavicą parę lat temu w podobnych warunkach oświetleniowych. :nauseated_face:



aha dziś jest ładna pogoda pocykaj kilka fotek w plenerze i zobacz różnice ;)

pozdrawiam i życzę wielu udanych fotek :D

michal1906
Początkujący

z tym aparatem naprawde jest cos nie tak przed chwila go wlaczam robie zdjecia w tym samy pokoju co ostatnio robilem takie slabe i robi zdjecia piekne ostre a ustawien nie zmienialem z ostatniego razu sa takie same a zdjecia piekne nie wiem co jest nie tak :) mam jeszcze pytanie czy jest roznica miedzy siwtalem dziennym a żarówkowym w pokoju.czy jak juz jest ciemno i robi sie zdjecia przy żarówkowym to pasowalo by cos pozmieniac w ustawieniach??

michal1906
Początkujący

ci.nek dzieki za rady amatora :)

ci.nek
Początkujący

michal1906 napisał(a):

mam jeszcze pytanie czy jest roznica miedzy siwtalem dziennym a żarówkowym w pokoju.czy jak juz jest ciemno i robi sie zdjecia przy żarówkowym to pasowalo by cos pozmieniac w ustawieniach??



Jest duża różnica w bilansie bieli, czyli właściwym odwzorowaniu kolorów w stosunku do koloru białego. Jeżeli masz ustawione bilans bieli na Auto to jeszcze może być, ale jeżeli np w pokoju przy zapalonej żarówce robisz fotki z bilansem np. słoneczny dzień to masz pomarańczowe fotki ;)
Poczytaj w instrukcji o bilansie bieli i pokombinuj z ustawieniami

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Widzisz Michale, oko ludzkie wraz z mózgiem to taki sprytny mechanizm, że wydaje nam się, iż zawsze widzimy tak samo. To się nazywa akomodacja.
Tymczasem aparat (cyfrowy) nie jest aż tak sprytny, choć inżynierowie się starają by był ;)
Weź np. białą kartę papieru. Dla oka zawsze będzie biała, tymczasem dla aparatu, gdy ją wystawić na słońce, potem na światło żarówek i jeszcze np. świetlówek, to gdy będzie źle ustawiony parametr zwany "balansem bieli", to ta biała kartka raz będzie niebieska innym razem pomarańczowa, potrafi się także zrobić zielona!. Balans bieli (WB) ustawiony na Auto, nie zawsze potrafi sobie z tym poradzić. Dlatego czasem lepiej jest ustawić odpowiednią wartość "ręcznie".
Druga sprawa - jak siądziesz wieczorem w pokoju, zapalisz żyrandol z trzema żarówkami 60W to będzie Ci się wydawało, że jest jasno jak w dzień. A to nieprawda. W pokoju jest kilkadziesiąt razy ciemniej niż w jasny dzień na dworze! Nawet w głębokim cieniu drzew jest jaśniej! Aparat to widzi i odpowiednio dobiera parametry - wydłuża czas naświetlania (zdjęcie nie robi się "momentalnie", trwa jakiś czas - dlatego np. szybki ruch jest czasem zamazany) czasem nawet do kilku sekund! No i podnosi ISO, czyli "czułość" matrycy - powyżej pewnej wartości zaczyna się pojawiać skutek tego wzmocnienia czułości - szumy, widoczne w postaci plamek i placków na zdjęciu.
W małych pomieszczeniach można wspomóc się wbudowaną lampą błyskową, ale na duże odległości ona nie da rady oświetlić.

Uff, ale mi się wykład zrobił :D

------------------------------
fotoamator