anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY DSC W17 - jakoś szybko (?) rozłdowuje baterie...

profile.country.PL.title
ChrisH007
Poszukiwacz

SONY DSC W17 - jakoś szybko (?) rozłdowuje baterie...

Jak w tytule.

Niezłe (?) baterie "sklepowe" typu energizer itp. dość szybko są rozładowywane.

Ostatnio próbuję używać Sanyo Eneloop (2500), ale wydaje mi się, że też padają szybko.

Np. którejś niedzieli:

- eneloopy były ładowane ponad 24 godziny

- porobiłem fotek może tak z 50, używając i zoomu i flesza

- przez tydzień aparat leżał PRAWIE nie używany (trochę przeglądałem fotki, trochę wykasowałem, kilka, może kilkanaście fotek we wnętrzu - z fleszem)

- kolejna sobota - aparat leniwie włączył się po czym zaczął "padać" - baterie (!)...

Piszę o tym, jako że używam na codzień mju-mini i gdy nałąduję jego akumulatorek, to przez 2 tygodnie (minimum 100 fotek, w tym z fleszem!) działa "jak burza"!

Czy jest jakiś "patent" na problem z "szybkim" rozładowywaniem alumulatorków w moim Sony..?

Dzięki i pozdrawiam!

:thumbsup:

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

 

Gdyby aparat miał jakieś zwarcie, to prawdopodobnie nie zrobiłbyś nawet kilku zdjęć.

 

Napisz proszę jakiej używasz ładowarki.

Być może tutaj tkwi przyczyna. 

 

Należy pamiętać, że ogniwa Ni-Mh nie są najwydajniejszym źródłem zasilania. 

Dlatego należy zaopatrzyć się w dodatkowy komplet zapasowych baterii co przy dzisiejszym poziomie cen nie będzie specjalnie odczuwalne dla kieszeni. 

 

Wg standardów organizacji Camera & Imaging Product Association, na komplecie nowych baterii alkalicznych Cybershot W17 powinien wykonać około 380 zdjęć.

 

Wartość ta nie jest jednak krytycznym wyznacznikiem bowiem zużycie zależy w dużej mierze od sposobu używania aparatu. Im częściej przeglądamy zdjęcia, im więcej zoomujemy tym szybciej aparat "zjada" energię. Pozostawienie akumulatorów (nawet tych które niby lepiej "trzymają") na dłuższy czas w urządzeniu też nie może obyć się bez utraty pewnej części energii.

 

Pozdrawiam,