anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

świeczka do RX10

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
grubbog
Poszukiwacz

świeczka do RX10

Waga i 24-200 z 2,8 na całości zdecydowało ,ze wpadło to w moje ręcę i chyba zostanie bedzie robiło w dziale "ja tu byłem " czyli landszafcik z jakims pyskiem na przedzie a pysk jak pysk lubi cieniem rzucic a to pod noskiem a to podbródkiem i trzeba doświetlic i co do RX10 ? jeśli chodzi  o moc to 42 w przewodniej wystarczy ale 42 czy 43 znaczna róznica w cenie ale czy do moich zamiarów trzeba 43 ? w grę wchodzi tylko systemowa ale temat Sony jest mi dość obcy czyli na razie tabu co i jak i dlaczego więc prosba dla wyjadaczy co ? czy HVL -42 czy HVL -43 ?

z góry dzieki i dobrego swiatła zyczę !

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

HVL-42 to lampa niestety dosyć wiekowa i już niedostępna (43 to jej następczyni). Ona nie posiada MI Shoe, czyli tego złącza, które występuje we wspomnianym RX10. Istenieje możliwośc podłączenia przez przejściówkę, ale wiąże się to z dodatkowym kosztem ( Sony ADP-MAA (https://www.sony.co.uk/electronics/interchangeable-lens-cameras-other-accessories/adp-maa).

O ile rzeczywiście nie będzie znaczącej różnicy w sile błysku, to na korzyść HVL-43 przemawia obrotowa głowica. Wygodne np. do zdjeć portretowych/lub ogólnie robionych w pionie, dioda doświetlająca do filmowania)

 

Pozdrawiamy, zespół Sony

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

HVL-42 to lampa niestety dosyć wiekowa i już niedostępna (43 to jej następczyni). Ona nie posiada MI Shoe, czyli tego złącza, które występuje we wspomnianym RX10. Istenieje możliwośc podłączenia przez przejściówkę, ale wiąże się to z dodatkowym kosztem ( Sony ADP-MAA (https://www.sony.co.uk/electronics/interchangeable-lens-cameras-other-accessories/adp-maa).

O ile rzeczywiście nie będzie znaczącej różnicy w sile błysku, to na korzyść HVL-43 przemawia obrotowa głowica. Wygodne np. do zdjeć portretowych/lub ogólnie robionych w pionie, dioda doświetlająca do filmowania)

 

Pozdrawiamy, zespół Sony

profile.country.PL.title
grubbog
Poszukiwacz

wszystko zostało wyjaśnione - dzieki

pozdrawiam