anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DCS-W830 - przepełnienie bufora

iks111
Nowicjusz

Sony DCS-W830 - przepełnienie bufora

Posiadam aparat SONY DSC-W830, zakupiony 2 tygodnie temu. Do aparatu dokupiłem kartę pamięci microSD Kingston 32 GB (SDC10/32GB41) wraz z adapterem tej samej firmy.

 

Korzystanie z aparatu z w/w kartą pamięci jest praktycznie niemożliwe - po zrobieniu praktycznie każdego zdjęcia wyświetlana jest informacja "W trakcie pracy..." i zapisywanie zrobionego zdjęcia trwa kilkanaście sekund. Kolejny problem to nagrywanie wideo - bardzo często podczas nagrywania filmu, szczególnie nagrywając pierwszy raz po dłuższej przerwie w korzystaniu z urządzenia, po 8-10 sekundach pojawia się błąd: "Przepełnienie buforu. Zapis na nośnik nie został zakończony na czas.", co powoduje przerwanie nagrywania. Poza tym, aparat generalnie działa bardzo wolno, często np. otwarcie podglądu zdjęć trwa kilkadziesiąt sekund.
Próbowałem już sformatować kartę pamięci bezpośrednio przez menu aparatu - nic to nie dało.
Czym może to być spowodowane? Czy to problemy z kartą pamięci ? Jeśli tak, jaką kartę należy zakupić do tego modelu i czy rozwiąże to opisane problemy? Obecnie nie jestem w stanie w ogóle korzystać z urządzenia.

Dziękuję za pomoc.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Kupiłeś najgorszą możliwą kartę, jaką tylko mogłeś kupić.

I do tego jeszcze z adapterem?!?

Jaką kupić? Nie wiem, bo bardzo trudno w polandzie kupić coś oryginalnego.

Najlepszy jest Sandisk, ja używam Sony, Lexar’a, Samsung'a i Transcend.

Tylko, że kupiłem je w Niemczech.

W Polsce wystarczy, że importer uiści wszystkie opłaty celne i nagle w ten cudowny sposób nieoryginalne staje się oryginalne i trafia na półki uznanych handlowców detalicznych.

Naprawdę w Polsce kupić gdziekolwiek oryginał-graniczy z cudem.

iks111
Nowicjusz

@photomusic - dzięki za odpowiedź.

Możliwe, że kupiłem kartę nie do końca współpracującą z tym aparatem. Zawsze kupowałem karty Kingstona na Allegro, korzystałem już w kilku telefonach i działają świetnie, bez żadnych opóźnień, strat itd. Nawet obecnie mam, również Kingstona, tylko 16 GB w Huawei'u P8 i działa super, też zamawiana w Internecie. Wydaje mi się, że tutaj jest bardziej problem kompatybilności tej karty z aparatem Sony. Może zatem wystarczy dokupić adapter Sony? Albo faktycznie tak jak piszesz kartę Sony? Tylko jaką dokładnie i czy wyeliminuje to moje problemy?