anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TRYB AF

lipton
Początkujący

TRYB AF

witam, posiadam h10 od niedawna ,w h10 tryb AF mozna ustawic na pojedynczy lub monitor Czy ktos moze mi wytlumaczyc o co w tym chodzi i jaki kiedy uzywac? dzieki

3 ODPOW. 3
ci.nek
Początkujący

Witam, w instrukcji obsługi dołączonej na płytce powinno być wszytko opisane, ale tak w skrócie powiem, że AF pojedynczy działa w momencie wciśnięcia i przytrzymania spustu do połowy i tylko wtedy ostrzy, a AF monitor działa ciągle nawet jak spust nie jest wciśnięty, przydatny do focenia ruchomych obiektów, ale szybko rozładowuje baterię.
Jeśli masz jakieś ciekawe fotki to pochwal się nimi w galerii Cybershotów. Pzdr

profile.country.PL.title
spolStanko1gmnaq
Nowicjusz

Dwa tygodnie używam H50 i wydaje mi się, że AF monitor nie działa. Tryb zdjęć to zaawansowane sportowe, więc AF monitor powinien się włączyć automatycznie. To automatyczne działanie AF powinno się chyba nawet słyszeć, czyż nie? Obiektyw musi się dostosowywać do widzianego obiektu.
Resetowałem ustawienia, ale nic to nie dało.
Jak sprawdzić (poza serwisem) czy czegoś nie mam ustawionego nieprawidłowo?

ci.nek
Początkujący

Gdy jest włączony AF Monitor to słychać delikatny szum w aparacie, w moim h50 musi być bardzo ciche otoczenie żeby go usłyszeć, poza tym nie odczujesz nic innego.
AF Monitor skraca czas potrzebny na dobranie ostrość, więc jeżeli umiejętnie zastosujesz AF pojedynczy nie zauważysz różnicy na fotkach.
Nie korzystam z trybu sport, ale z tego co pamiętam to tryb AF monitor włącza się tam automatycznie.