anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak zgrać, materiał?

hellsing79
Początkujący

Jak zgrać, materiał?

Dziękuje wszystkim tym co pomogli mi wybrać kamerkę HD, nie spodziewałem się, aż takiego odzewu (bardziej prawdopodobne były komentarze "nooo niee znowu!"). Zakupiłem hdr hc9, stwierdziłem, że jednak mdv będzie dla mnie odpowiednie, nagrałem nawet podczas spacerku po parku, 30 minutowy filmik i teraz problem, jak to zgrać? Ilość przewodów po rozpakowaniu pudełka mnie przeraziła... usb chyba odpada?

10 ODPOW. 10
oldguest
Początkujący

FireWire albo jak kto woli iLink. Do tego oprogramowanie Pinacle, Vegas lub coś podobnego.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Taka rada od amatora, ale już się nauczyłem na błędach... Nie nagrywaj tak długich filmów. Ciężko później obrobić, żeby coś fajnego wyszło. Najlepiej kręcić krótsze, po 2-3 minuty. Zawsze możesz je połączyć, a (przynajmniej na XR520) dużo nie tracisz wyłączając i ponownie włączając nagrywanie.

hellsing79
Początkujący

FireWire albo jak kto woli iLink. Do tego oprogramowanie Pinacle, Vegas lub coś podobnego.



Fakt straszna gapa ze mnie, nie doczytałem w instrukcji tak samo jak tego, że przy zgrywaniu ustawić w kamerce w opcjach HD :) . Z oprogramowania chciałbym coś darmowego i prostego w obsłudze drobne przycięcia scen wstawienie piosenek w tle, nie zależy mi na jakiś super dodawanych efektach etc. Miałbyś coś godnego polecenia?

Zimny o scenach to akurat wiem zazwyczaj kręcę nawet krótsze 30-40s żeby nie było dużo cięcia w obróbce (30 min pisałem w sensie wszystkiego co nagrałem)

larue82
Początkujący

Lepiej może zainteresować się czymś bardziej rozbudowanym? Zazwyczaj prędzej czy później i tak zrobisz na takie oprogramowanie, początki są trudne, ale później kupa frajdy po zakończeniu montażu i pokazaniu znajomym. Z programów polecam Pinacle, z Vegasem jeszcze nie miałem do czynienia, ale chyba zobaczę co to jest (dość dużo osób poleca).

Na przyszłość instrukcja nie gryzie, chociaż prawda taka, że większość z nas rzuca ją na bok zaraz po zakupie ;)

boston-----
Początkujący

hellsing79 napisał(a):

coś darmowego i prostego w obsłudze



Proste i darmowe programy nie obsługują kodeków AVC ani HDV, chyba że wystarczy Ci funkcjonalność Picture Motion Browser ale zapewne nie. Na szczęście żyjemy w czasach trialów i w miarę przystępnych cen programów. Dlatego polecam jakieś wersje 30 dniowe Vegas i Pinnacle. Zobaczy, który ci odpowiada i kup lepszy (prostszy).

hellsing79
Początkujący

Sęk w tym, że PMB właśnie mi nie wystarcza (chociaż fajne narzędzie do archiwizjacji i utrzymania porządku z plikami wideo). Zobaczę najpierw tego pinnacle, bo jak widzę sporo osób poleca, chociaż z tych dwóch co wymieniłeś, który przyjemniejszy dla początkującego?

boston-----
Początkujący

Jeśli znasz dobrze angielski, to spróbuj Vegas. Jeśli nie to pinnacle. Najlepiej przetestuj oba w wersji trialowej. Zobacz w czym ci się pracuje wygodniej i szybciej. Pozdrawiam

adam.malysz
Początkujący

ja właśnie testuje Sony Vegas i Pinacle. Prawda jest taka ze aby poznać możliwości tych dwóch programów trzeba troszkę na nich popracować. Ja rozpocząłem naukę od sony Vegas. Mam ściągniete triale, więc w ciągu kilku tygodni muszę podjąć decyzję. Z tego co czytałem ludzie bardzo sobie chwalą Vegas... zobaczymy jak dokonam wyboru to z przyjemnością podzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat tych dwóch programów. :smileyugeek:

Cleo-----
Początkujący

Polecam dobry soft za ok 200zł: Sony Vegas Movie Studio HD Platinum 11
Production Suite.
Warto, kupujesz legal i bedzie ok na wiele lat, anwet jak zmienisz kamerę to zostanie ci, a 4K za szybko się nie upowszechni, więc soft będzie miał wszystko co na razie trzeba mieć.