anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kamera ze słuchawkami Bluetooth

profile.country.PL.title
Eurokran
Poszukiwacz

Kamera ze słuchawkami Bluetooth

Czy wie ktoś czy da się połączyć kamerę ze słuchawkami bluetooth za pomocą NFC?

Posiadam kamerę Sony HDR-CX625 i rozważam zakup słuchawek Sony WH-CH700N. Oba produkty posiadają system NFC tylko nie wiem czy będzie możliwe takie połączenie, aby podczas filmowania mieć odsłuch bez kabla.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Eurokran,

 

Technologia NFC w żadnym z urządzeń nie służy do ciągłej transmisji danych.

NFC (czyli Komunikacja bliskiego zasięgu – według specyfikacji do 20 cm), w urządzeniach takich jak sprzęt foto-video czy audio, służy do wywołania procedury parowania, a więc uruchamia skrypt zestawienia połączenia BT w przypadku słuchawek, lub skrypt łączenia za pośrednictwem WiFi w kamerze.

Błąd rozumienia technologii NFC, polega częstym błędzie w opisie w wielu urządzeniach a mianowicie: "BT i NFC" gdzie powinno być "BT z NFC’".

 

Więc odpowiadając na Twoje pytanie, będzie to raczej niemożliwe ponieważ kamera nie ma systemu BT.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, tak jak wspominano wyżej, w tej kamerze znajduje się tylko moduł WiFi, więc nie połączysz jej ze słuchawkami. 

profile.country.PL.title
Eurokran
Poszukiwacz

Koledzy, coś nie do końca. Nie do końca znam się na tym więc pytam, to jak działa połączenie np ze smartfonem gdzie można oglądać obraz na żywo na wyświetlaczu smartfona? Czy to wykorzystuje tylko połączenie WIFI?

A wracając do pytania zasadniczego, jeśli jest tak jak mówicie to nie ma możliwości podłączenia jakichkolwiek słuchawek bezprzewodowych?

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Akurat tej kamery nie mam ale z tego co piszą koledzy to kamera ta ma tylko WiFi i podgląd czy sterowanie uzyskujesz po WiFi. Natomiast słuchawki łączą się po Bluetooth. Są to dwie zupełnie inne, niekompatybilne ze sobą transmisje.

System NFC to inaczej wpisanie loginu i hasła przez automat (np. płacąc za zakupy możesz dokonać tego telefonem, mając system NFC zbliżasz tylko telefon a on sam wyśle kod pin do terminala ale nie łączy ani WiFi ani BT). Tylko tyle. Gdy nie ma NFC również można połączyć dwa urządzenia tylko trzeba ręcznie wpisać hasło i wyszukać dane urządzenie / daną sieć. 

Nie znam słuchawek z typowym WiFi więc nie polecę żadnych. Są oczywiście systemy, gdzie można zastosować słuchawki bezprzewodowe ale to są koszty, nie wiem czy byłbyś gotów takie ponieść (i to też same słuchawki są wpięte kablem do odbiornika, który reporter czy operator ma przy sobie a nadajnik jest wpięty w gniazdo audio out). 

profile.country.PL.title
Eurokran
Poszukiwacz

Dziękuję za szczegółowe i rzeczowe wyjaśnienie sprawy :slight_smile:

Trudno, trzeba będzie nadal używać słuchawek z kabelkiem. Nie jest to jakiś wielki problem ale chciałem sobie poprostu zwiększyć komfort pracy.