anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nagranie po raz drugi na kasetach kamerą HVR-HD 1000E

profile.country.pl_PL.title
OLO_XX_
Początkujący

Nagranie po raz drugi na kasetach kamerą HVR-HD 1000E

Mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim problemem nagrania po raz drugi na tych samych kasetach.

Otóż po pierwszym nagraniu na kasetach SONY MiniDV excellence przez tą kamerę wszystko jest w jak najlepszym porządku problem pojawia się gdy przychodzi nagrać ponownie na tą kasetę.
Problem to chwilowe zatrzymanie obrazu i dzwięku ok 1 sek przy odtwarzaniu.
Wydawać by się mogło że to jest praktycznie w tym samym czasie kiedy w poprzednim nagraniu było cięcie - taśma w tym miejscu jest idealna więc nie ma co czepiać się nośnika że został uszkodzony przez kamerę podczas cięcia.
Zrobiłem testy na nowo rozpakowanej kasecie ( cięcie co 20sek. oraz co 2 cięcie wyłączanie kamery w czasie 2 min i ponownie nagrałem na to materiał i ot zdziwko :o jest idealnie poprostu tak jak ma być ( i teraz nie wiem czy to wina kamery czy kaset)
Całe szczęście w nieszczęściu że ten popsuty materiał filmowy to wesele w rodzinie nagrane ot tak dla siebie a nie na zlecenie - jedyne co było dobre z całości to pierwsza kaseta bo była nówka z opakowania - reszta to coś się wybierze.

Doradźcie jak sprawdzić po której stronie leży wina ( kamery czy nośnika ) bo tak jak pisałem w teście na nowej kasecie ( prosto z folii ) nic nie wyszło a podczas nagrania na tych samych kasetach ( czyli raz nagranych ) LIPA :x
Dla przypomnienia dodam że wszystkie nośniki to SONY Mini DV excellence

10 ODPOW. 10
profile.country.GB.title
MKmagic
Nowicjusz

A ja wam muszę powiedzieć moi drodzy, że teraz mam jazdę z Panasonic-ami, i to z serii PQ (podobno Professional Quality znaczy ten skrót).
Mam tych kaset ze 20, wszystkie zagrane 2 razy. Raz w HDV, a raz w DVCAM. Teraz próbowałem przygotować je do 3 nagrania i jest cyrk, bo ok. 30% z nich zachowuje się tak, jakby głowica w kamerze była brudna. Co zabawne po zmianie kasety na inną efekt ustępuje tak, jakby go nigdy nie było.

Jeśli chodzi o te jednosekundowe zerwanie na początku, sugeruję sprawdzić opcję Quick Start. Ona może powodować taki efekt. Ogólne zalecenie jest takie, że QStart stosuje się tylko dla materiałów do późniejszego montażu. Jeśli chcemy mieć na kasecie nagrany materiał płynnie, do odtwarzania wprost z kasety (lub bezpośredniego - bez montażu - przekodowania na płytę itp.), opcję QStart należy wyłączyć. Kamera startuje wówczas wolniej, ale to właśnie przez to, że materiał nagrywa z synchronizacją z poprzednim ujęciem na taśmie.