anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Robienie zdjęć w Sony Action Cam FDR-x-1000v

ROZWIĄZANE
karo85
Nowicjusz

Robienie zdjęć w Sony Action Cam FDR-x-1000v

Witajcie, 

zakupiłam ostatnio kamerkę sony action cam 4K FDR-x-1000v. O ile nagrywanie jest ok o tyme nie potrafię poradzić sobie ze zdjęciam. Wszywstnie wykonane zdjęcia z ostatniego wyjazdu były rozjechane, rozmyte. Ani jedno się nie udało. Robiłam je jako selfie a takżę normalne foto. 

Na wszystkich jesteśmy poprzesówani i rozmyci. Czy ktoś może mi pomóc co zrobiłam nie tak? 

Czy ktoś wie, czy jest w tej kamerze jakieś światełko które powala rozpoznać kiedy np. selfi się zrobiło? 

Pomóżcie proszę

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć,

zacznę od tego, że Action Cam nie został zaprojektowany do wykonywania zdjęć czy selfie. Sama funkcja robienia zdjęć jest dodatkiem do podstawowego zadania kamery. Ponadto, zmiana parametrów fotografowania jest ograniczona do min, a właściwie do zera.

A wracając do twojego pytania, przyczyn może być kilka, tj. drżenie ręki, poruszenie fotografowanych osób, szczególnie przy słabym świetle, poruszenie aparatu w trakcie wykonywania zdjęcia, itp.

Im lepiej oświetlona scena, tym krótsze czasy naświetlania, tym mniejsze poruszenie.

Pamiętaj również, że stabilizacja obrazu jest wyłączona w trybie fotografowania.

Jeśli chcesz wykonywać zdjęcia Action Camem powinnaś się zastosować do rad z instrukcji:

  • Ustaw kamerę nieruchomo, aby wyeliminować drgania.
  • Użyj funkcji zdalnego sterowania smartfona lub pilota Live-View albo samowyzwalacza, aby uniknąć drgań kamery i uzyskać lepsze efekty.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć,

zacznę od tego, że Action Cam nie został zaprojektowany do wykonywania zdjęć czy selfie. Sama funkcja robienia zdjęć jest dodatkiem do podstawowego zadania kamery. Ponadto, zmiana parametrów fotografowania jest ograniczona do min, a właściwie do zera.

A wracając do twojego pytania, przyczyn może być kilka, tj. drżenie ręki, poruszenie fotografowanych osób, szczególnie przy słabym świetle, poruszenie aparatu w trakcie wykonywania zdjęcia, itp.

Im lepiej oświetlona scena, tym krótsze czasy naświetlania, tym mniejsze poruszenie.

Pamiętaj również, że stabilizacja obrazu jest wyłączona w trybie fotografowania.

Jeśli chcesz wykonywać zdjęcia Action Camem powinnaś się zastosować do rad z instrukcji:

  • Ustaw kamerę nieruchomo, aby wyeliminować drgania.
  • Użyj funkcji zdalnego sterowania smartfona lub pilota Live-View albo samowyzwalacza, aby uniknąć drgań kamery i uzyskać lepsze efekty.