anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Deviacje srebrowe...

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Deviacje srebrowe...

Od kobiet zacznę...

Sonnar / Superia Xtra
Skan negatywu

136 ODPOW. 136
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Ghost - to, że po crosie slajd będzie miał nieco inne kolory to się spodziewałem, ale nie rozumiem tego, skąd w dwóch podobnych ujęciach jedno z nich idzie w magente a drugie w zieleń. I tak cała rolka - albo jedna dominanta albo druga... Myślę, że może to mieć związek z podłożem filmu, choć na kolorze w kliszach to się nie znam zupełnie - w każdym razie nie gmerałem nic przy tym. Po prostu tak wyszło w tych dwóch odcieniach. Jakbym miał wybierać to te akurat bardziej mi się podobają z dominantą magenty.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Deviant napisał(a):

nie rozumiem tego, skąd w dwóch podobnych ujęciach jedno z nich idzie w magente a drugie w zieleń. I tak cała rolka - albo jedna dominanta albo druga... Myślę, że może to mieć związek z podłożem filmu, choć na kolorze w kliszach to się nie znam zupełnie - w każdym razie nie gmerałem nic przy tym. Po prostu tak wyszło w tych dwóch odcieniach. Jakbym miał wybierać to te akurat bardziej mi się podobają z dominantą magenty.



To znaczy, że jak weźmiesz film na podświetlarkę (albo popatrzysz pod światło) to dwie kolejne klatki będą miały inne zabarwienie aż do tego stopnia, że jedna idzie w magentę a druga w zieleń? Czy tak dzieje się w procesie skanowania?
Dodatkowo priv.

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Piotrze - na podświetlarce widać cały czas negatyw barwny, bo film został wywołany jako cross. Ale zdecydowanie o ile pamiętam, to widać raczej zabarwienie w dominancie magenty - stąd pewnie widoczne zielenie.
Spojrzę jeszcze raz na film to napiszę dokładnie jak on wygląda.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Czyli to skaner (jeżeli robisz to w trybie automatycznym) w zależności od zawartości klatki próbuje zdejmować maskę. Ale, że jest ona niestandardowa (bo to cross) to w zależności od dominanty program dobiera sobie jakąś maskę i ustawia obraz wynikowy tak a nie inaczej. Ręcznie mógłbyś zrobić kolory tak jak Ty chcesz (no, prawie).
Cross do skanowania na automacie raczej nie nadaje się.

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Xenar / Fomapan 400 (9x12)

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

To zdjęcie bardzo mi się podoba.

profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

czy to przez skan, czy to przez kliszę, czy zamierzałeś mieć ten 'biały gradient' po bokach?

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Prawdopodobnie przez źle dobrane parametry ekspozycji oraz forsowanie. Błony wywoływane były 'na stojąco', aby obróbka forsowna nie podniosła kontrastu. Mało światła było...

profile.country.pl_PL.title
spolghost1lgexk
Nowicjusz

push w rodinalu? przeca tam na dzieńdobry dostajesz działkę w plecy.

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

ghost napisał(a):

push w rodinalu? przeca tam na dzieńdobry dostajesz działkę w plecy.



Da się

Z niektórymi materiałami możliwa jest zarówno obróbka forsowna w górę jak i w dół.
Choć do pchania wolę używać coś, co zdecydowanie lepiej się do tego nadaje np. Microphen albo Xtol...