anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Deviacje srebrowe...

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Deviacje srebrowe...

Od kobiet zacznę...

Sonnar / Superia Xtra
Skan negatywu

136 ODPOW. 136
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

02 Hp5+ oraz 11 FP4+ - bardzo mi się podobają. Dobrze zgrane światło, kadr i mimika/pozowanie modelek :thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

M*
Sonnar / NP20 / Rodinal

profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

ale ona ma majtki, to jak znalazłeś je w twojej torbie? :nauseated_face:


jedynie co mi przeszkadza to pręty w tle, ale to zwojowe to raczej fotoszopa i sztempelków to tam nie ma :P

profile.country.GB.title
DariuszG.
Użytkownik

bo bielizne one gubia po sesji brawo :c4 wielkie :c4

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Bardzo powoli, nieśmiało próbuję w kolorze. Diapozytywy mają to do siebie, że są wyjątkowo czułe na źle podane parametry ekspozycji. Jako leszcz barowy wybrałbym z pewnością negatywy kolorowe, lecz trafił mi się w ręce slajd, więc koniecznym stało się naświetlenie go...

A*
Sonnar / Velvia / Cross

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Deviant napisał(a):

Bardzo powoli, nieśmiało próbuję w kolorze. Diapozytywy mają to do siebie, że są wyjątkowo czułe na źle podane parametry ekspozycji. Jako leszcz barowy wybrałbym z pewnością negatywy kolorowe, lecz trafił mi się w ręce slajd, więc koniecznym stało się naświetlenie go...



Baw się i w kolorze :c4 . A slajd ma tą przewagę nad negatywem, że po zrobieniu go jest efekt taki, jak ustawiałeś podczas naświetlania. I leszczem nie jesteś (co do barowego to możemy pogadać :c20 , w barze) bo skoro bierzesz się za większe formaty analogowe to masz pojęcie (co i tak widać na załączonych obrazkach).
Jeżeli chodzi o to zdjęcie to jeżeli to jest cross to jakiś dziwny. Do portretu nie wybrałbym velvii, bardzo mocno nasycony slajd i podbija czerwienie. Musiałeś w obróbce popastwić się nad kolorami (albo ten dziwny cross spowodował spadek nasycenia nie zmieniając kolorów). To tyle o technicznych sprawach. Czekam na więcej zdjęć, dziewczyny jak zwykle piękne.

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

piotruso napisał(a):

Jeżeli chodzi o to zdjęcie to jeżeli to jest cross to jakiś dziwny. Do portretu nie wybrałbym velvii, bardzo mocno nasycony slajd i podbija czerwienie. Musiałeś w obróbce popastwić się nad kolorami (albo ten dziwny cross spowodował spadek nasycenia nie zmieniając kolorów).



Piotrze - dlatego właśnie z kolorem nie lubię się bawić, bo problem występuje poprzez maskę filmu. Nie gmeram przy zdjęciach - zwyczajnie tego nie potrafię. Tutaj, z racji wywołania slajdu na cross otrzymałem negatyw. Skan, odwrócenie do pozytywu i oto co otrzymałem. Dziwi mnie to, że niektóre ujęcia mają mocną, zieloną dominantę. Nie mam na to wpływu albo umiejętności przy skanowaniu i odwracaniu kolorów - to mnie martwi.

profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

ładne te kolorki, jak najbardziej mi się podobją - powinienieś częściej tworzyć w kolorze :nauseated_face:

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Z kolorem nie ma lekko - ten sam film, tak samo wywołany. Jedynie odwrócony z negatywu do pozytywu i jak widać zupełnie inna tonacja...




A*
Sonnar / Velvia / Cross

profile.country.pl_PL.title
spolghost1lgexk
Nowicjusz

czekaj, czekaj, bo nie łapię. scrossowałeś slajd i i narzekasz, że kolory są nieprzewidywalne i zafarbowane?

zdawało mi się, że nieprzewidywalna kolorstyka, przekontrastowane cienie to przyczyna, dla której lud się w to bawi, nie wada.