anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pare zdjęć amatorki .

ace-----
Początkujący

Pare zdjęć amatorki .

Bardzo jestem ciekawa waszego zdania na temat moich zdjęć.^^
Jestem przygotowana na krytykę i proszę o ewentualne rady. ;)

8 ODPOW. 8
profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

ace napisał(a):


Jestem przygotowana na krytykę i proszę o ewentualne rady. ;)




Na podstawie trzech, jakże różnych zdjęć, trudno kogokolwiek poddawać krytyce, zwłaszcza amatora.

A co do uwag, to pierwsze dwa wydaja sie być całkiem dobrze skadrowane, pozbawione są tego typowego dla amatorów błędu w postaci centralnego kadru.

Pierwsze zdjęcie niestety nie wytrzymuje konfrontacji z kontrastem i biała plama u góry niestety dość mocno razi.
Na trzecie rozciągam zasłonę milczenia ;)

ace-----
Początkujący

tompac napisał(a):

ace napisał(a):


Na trzecie rozciągam zasłonę milczenia ;)


dzieki ;* : D
A coś nie tak z tym trzecim .?
Bo strasznie mnie to ciekawi ;)

ace-----
Początkujący

Pomyślalam ze dodam jescze zdjęć.
A oto one :

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

ace napisał(a):

Pomyślalam ze dodam jescze zdjęć.
A oto one :



A może jakiś spójny cykl, krajobraz, portret itp. wówczas zdecydowanie łatwiej napisać coś konkretnego, ciężko oceniać pojedyncze zdjęcia zwłaszcza osób na początku drogi fotograficznej :)

Kolejny zachód, którego sie nie podejmuje ;)
Atrament i treść, która wyraża OK, dobry kadr, "jakieś" emocje w podtekście :)
Następne, zdecydowanie zbyt mocno przeostrzone.

Tommygun------
Początkujący

Zachody - cienie zbyt smoliste, poszukaj o kompensacji lub o filtrach połówkowych szarych, idealnie by się spisały. Matryca widzi jakby węziej od jasności do czerni niż nasze oko i trzeba sobie z tym radzić.

5 i 6 detale niszczą nawet ciekawy efekt - na 5 jakaś gumowata kropla z prawej a do oczu z prawej przyczepił się włos. Takie rzeczy w tak wystudiowanej scenie nie mają prawa się znaleźć ale i tak niezłe, choć takich zabiegów z oczami bardzo nie lubię, 5 znacznie lepsze.
Traktor nawet ciekawy ale znów kompensacja i mniejsza rozpiętość tonalna matrycy w porównaniu z naszym okiem, lewy górny róg to tzw. przepalenie, są tam zgubione szczegóły w jasności.

dla mnie, jak na początek, to jest co najmniej dobrze +, poczytaj o karowaniu i kompensacji naświaetlania i o samym naświetlaniu.

ps numerujcie zdjęcia, łatwiej komentować.

ace-----
Początkujący

No to odwołując się do rady będe dodawać zdjęcia Kategoriami ^^ :D
A więc teraz `Niebo pod wieczór`

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

dlaczego zatrzymaliśmy się na zachodach słońca?
to chyba najczarniejszy scenariusz gdy ktoś swoją fotografie kończy na zachodach słońca, po zachodzie przychodzi noc ale po nocy mamy nowy dzień :)

bambolina-----
Początkujący

Zgadzam sie z tompakiem prubój zobic zdiecia cekos barzdiej ciekawego jak zachody słońca :D ale wegług mnie idzeisz w dobrym kieruynku, cwicz dalej ;)