anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Quartz - Portret

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Quartz - Portret

Na początku chciałbym powitać wszystkich odwiedzających moje tematy i podziękować, że zawsze jesteście w stanie udzielić pomocy potrzebującemu :)

Nadszedł czas "pochwalić" się swoimi fotkami, które zrobiłem w ciągu półrocznego obcowania z lustrzanką. Chciałbym, abyście pokazali mi moje błędy i naprowadzili na słuszną ścieżkę.

Oglądającym życzę stalowych nerwów, a sobie uporu i ciągłego dążenia do lepszych fotek.

Message was edited by: Quartz.

215 ODPOW. 215
profile.country.PL.title
masthere
Nowicjusz

Przy 133 nie błądzą :slight_smile: . To jest mój faworyt.
132 też mi się podoba :).
W 130 jakoś za bardzo chciałeś uratować to niebo. Tu HDR by się przydał mz.

profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

118 i 127 z galerii rajdowek :thumbsup:

Korzystajac z takiej okazji mogles potrenowac sobie panoramowanie.Zamrozic AF na przemieszczajacym sie aucie i podazajac aparatem wykonac zdjecie na czasie ok 1/30.Wtedy masz kapitalnie rozmazane tlo.Kiedys kolegapiotruso omawial to w detalach.Wymaga to jednak troche wprawy.

Co do ostatniej wrzuty.Nuda.Poza ta pierwsza fota.Ale wg mnie slonce bylo juz o godzine za daleko od linii horyzontu.

Powodzenia :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Pannig trenowałem, ale żeby uzyskać naprawdę fajne efekty, potrzeba w miarę jednolitego i czystego tła, a wkoło trasy było sporo widzów, więc pannig wychodził średnio.

Niemniej jednak, :c22 dzięki za wizytę i pozostawienie śladu w Galerii :)

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik
profile.country.PL.title
krzys1977
Poszukiwacz

Quartz nie powaliła mnie ta ostatnia wrzutka. Nie ma na czym oka zawiesić. :|

A 700 & VG-C70AM | SONY 100/2.8 macro | TAMRON 17-50/2.8 | SIGMA 70-200/2.8 EX APO DG II HSM | SONY HVL-F58AM | SONY HVL-F42AM | Velbon Sherpa 600
profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Dzięki za wizytę :) Zima nie nastrajała specjalnie do zdjęć, ale może wiosną się ciekawsze fotki pojawią :c34

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Wybaczcie, że jest trochę monotematycznie, ale nie mogłem się zdecydować, które wrzucić :c20

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

136 - moim zdaniem lepiej byłoby się skupić na wąskich kadrach np. wykorzystać śnieg i cienie. Bądź kreatywny.
137 - może lepiej byłoby, gdybyś podszedł bliżej, użył najniższej wartości przysłony, skupił się na części konaru ?
138 - ło....totalnie na nie....nie powstrzymałoby mnie nic, by ten kadr po prostu usunąć.
139 - na minus: centralny kadr, różowy zafarb, poruszony kadr
140 - lepiej byt ten kadr wyglądał bez ogrodzenia :c2
141 - o ile centralność kadru nie jest aż taką przeszkodą, o tyle to pomarańczowe coś w tle tak
142 - nie bardzo pasuje ten kadr do tej wrzutki, generalnie badylek średnio ciekawie pokazany

Wykorzystaj długą ogniskową. Podejdź bliżej. Wyłącz szerokie spojrzenie. Tak widzimy rzeczywistość na co dzień. Więc zaciekaw nas wąskimi kadrami. To często pomaga :thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

:c37 Dziękuję za odwiedziny i komentarz. Jakoś nie mogę się przekonać do wąskich kadrów - cały czas, bez względu czy mam zapięte tele czy standard kadruję za szeroko. Czas się oswoić z wąskim kadrowaniem.

Jeszcze raz dzięki :c10

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Quartz napisał(a):

Jakoś nie mogę się przekonać do wąskich kadrów - cały czas, bez względu czy mam zapięte tele czy standard kadruję za szeroko

A od czego masz komputer? Zacznij od przycinania (kadrowania) w programie graficznym. Jak się już oswoisz z bardziej ciasnymi i lepszymi kadrami, zacznij przenosić to "spojrzenie" w plener do stosowania już przy naciskaniu spustu.

------------------------------
fotoamator