anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wojkra

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

wojkra

Witam.Jest to mój absolutny debiut z góry przepraszam za jakiekolwiek wpadki. Od niedawna mam alfę550 i próbuję się z nią zaprzyjaźnić.Dotychczas pstrykałem kompaktem Canon510 a wcześniej Zenitem E.Zdaje sobie sprawę że to co teraz chcę pokazać jest dalekie od tego co chcieli
byście oglądać ale pierwsze "koty za płoty".Proszę o komentarz.

410 ODPOW. 410
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Dziękuję za uwagi może z czasem moje zdjęcia będą takie że ktoś z Was powie 'to jest dobre a to jeszcze lepsze 'a na razie robię tym czym mam i jak umie.

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

Jeżeli chodzi o dwa ostatnie...
32 - szczerze mówiąc - kiszka. Krzywe, poruszone, obrus niewyprasowany. Co miało przekazać to zdjęcie?
33 - niby lepsze technicznie, ale tematyka nieciekawa...
Próbuj dalej

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Przedstawiam ten sam kwiatek w ustawieniu 'makro'oraz ręczne ustawienie ostrości który jest 'kiszka'a który jest bee...?

profile.country.GB.title
Amtrak
Użytkownik

cześć,

32, 33 i kwiatki dwa ostatnie...szału technicznego ni ma ;]
ale zaczynasz kombinować i dobrze.
32 najfajniejsze z pomysłem.

Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
pablo_duch
Początkujący

hej
widze ze probu na parapecie? :c20
tu trzeba uwazac bo widze ze swiatło chyba za ostro na listki weszło-aha staraj sie nie ucinac listeczkoow,a jak kaadrujesz na parapecie-zrob tak bysmy nie wiedzieli ze to parapet a bedzie good.pozdro :c37

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Dwa bardzo podobne kadry, mało ciekawe i centralne, warto by było nasycić kolorki żeby było bardziej żywe, poza tym można by zadbać żeby tło było albo jednolite albo bardziej rozmyte

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Dziękuję za uwagi co prawda parapetu nie da się ukryć ale może taka wersja.

spolnemesis1paejw
Początkujący

Wojkra, jeszcze trochę i nauczysz się robić poprawnie naświetlone zdjęcia, jak się w międzyczsie podciągniesz z estetyki zdjęcia (kompozycja), to zaczniesz zbierać pochwały na forum.

A póki co... ostatni kwiatek jest już niemal dobrze naświetlony. Kadr jeszcze trochę... niedbały i niedopracowany. Ale tylko trochę.

Szkoda, że usuwasz czasem exify - ponieważ widoczne są braki techniczne w wielu Twoich zdjęciach - znajomość parametrów może pomóc we wskazaniu błędów.

wojkra napisał(a):

co prawda parapetu nie da się ukryć

A to akurat nieprawda :c20 Kwiatek nie jest tam przespawany - można go przenieść w lepsze miejsce, lub na miejscu urz,adzić tło - choćby kawałek wygiętego, białego kartonu.
Liść z tyłu po lewej jest mocno naświetlony od okna, można to zrównoważyć trzymając przed kwiatkiem coś białego, np arkusz brystolu A3, który doświetli przód, i lampy nie trzeba użyć i oświetlenie będzie bardziej równomierne.

Próbuj, próbuj. Przede wszystkim starać się poprawnie naświetlać kadry, dobierając stosownie do okoliczności przyslonę, lub czas migawki. W następnej kolejności staraj się panować nad tłem, żeby nie było widać tego, co nie jest tematem zdjęcia (usunąć, rozmyć poza GO). I na koniec, a raczej w międzyczasie - sama kompozycja zdjęcia - zasada "mocnych punktów".


I wreszcie - staraj się sprawiać wrażenie, że czytasz to, co inni piszą. Bo czasem wygląda to tak, że dostajesz rady i pomimo to wstawiasz dalej fotki z tymi samymi błędami - a to zniechęca do komentowania.

Powodzenia i zaskocz nas czymś :smileythumbsup:

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

3 podobny kadr, sugestia, nie staraj się pokazać całej rośliny a skup się na jednym kwiatku, użyj dłuższej ogniskowej, przy dość mocno otwartej przysłonie można nieźle rozmyć tło nawet kitem ;)

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Dla wszystkich Mam.