anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Audio Return Channel - brak sygnału.

spolo-----
Nowicjusz

Audio Return Channel - brak sygnału.

witam, wiem że temat był już przewijany jednak nie doczytałem się nigdzie dokładnie takiego przypadku jak mój.

Ostatnio zakupiłem telewizor(46HX920) wraz z kinem domowym(BDV-L600).
Staram się podłączyć kino przez HDMI i dziwna sprawa. W Tv są w sumie 4 wyjścia HDMI(w tym jeden ARC), dwa z dołu i dwa z boku(jeden z dołu to ARC).
Jeśli podłączam przez HDMI z boku, sygnał z anteny(normalny sygnał antenowy) pojawia się i wszystko gra. Tyle że dźwięk nie idzie przez kino tylko przez głośniki Telewizora. Poczytałem i znalazłem że trzeba to zrobić poprzez HDMI-ARC, ok. Jest tylko jeden problem jeśli podłączam przez ARC(lub drugie HDMI z dołu tv) na telewizorze pojawia się BRAK SYGNAŁU i czarny obraz. NIe to że nie ma dźwięku, nie ma nic.

Na kinie też jest HDMI ARC, ma to być podłączone i tu i tu do ARC? Nie chce tak działać.

Na tv HDMI ARC jest IN
na kinie HDMI ARD OUT

Na kinie też jest HDMI ARC, mam to podłączyć i tu i tu do ARC?

dodam tylko że kabel jest 1.4(dokładnie taki)

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

generalnie podłączenie kina domowego do telewizora jest bardzo proste. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to ten, o którym właśnie wspomniałeś - HDMI ARC podpięty do portu telewizora ARC i do kina domowego.
Drugi sposób to podłączenie przewodem optycznym. Przewód podłączasz do wyjścia optycznego w telewizorze i do wejścia w kinie.
W obu przypadkach jeśli chcesz odtwarzać dźwięk na kinie, musisz nacisnąć "Options" na pilocie od telewizora, wyszukać "Głośnik" (w zależności od telewizora nazwa może się różnić) i tam wskazujesz na "System Audio". Jeśli chcesz ponownie odtwarzać na telewizorze, powtarzasz tą czynność i wskazujesz "Głośnik TV".
Nie za bardzo rozumiem sposób podłączenia jaki opisałeś.

spolo napisał(a):

Jeśli podłączam przez HDMI z boku, sygnał z anteny(normalny sygnał antenowy) pojawia się i wszystko gra.


Rozumiem, że podłączasz kino domowe do tego wyjścia i możesz normalnie oglądać telewizję z anteny naziemnej? Do telewizora jest tylko podłączone kino domowe pod HDMI?

spolo napisał(a):

Jest tylko jeden problem jeśli podłączam przez ARC(lub drugie HDMI z dołu tv) na telewizorze pojawia się BRAK SYGNAŁU i czarny obraz. NIe to że nie ma dźwięku, nie ma nic.


Czyli nie działa ani kino domowe, ani telewizja naziemna? Na pilocie od telewizora naciśnij przycisk oznaczony liczbą "1":
http://imageshack.us/a/img341/9964/przechwytywanielj.png

Powinno otworzyć okno wyboru portów. Wskaż na port wyjścia do którego masz podłączone HDMI i uruchom kino. Przed uruchomieniem na górze ekranu powinna pojawić się informacja o nazwie urządzenia które jest podłączone do tego portu. Wskazywanie portu nie jest normą, ponieważ po włączeniu urządzenia telewizor sam powinien uaktywnić dane wyjście (na pewno jeśli jest włączone "Sterowanie HDMI". Na ekranie powinno pojawić się menu od kina, bądź ekran danego wyjścia.
Jeśli chcesz zmienić wyjście na antenowe, wtedy naciśnij numer kanału który Cię interesuje, np "2". Telewizor powinien uruchomić się na zaprogramowanym kanale.
Jeśli wszystko działa, naciśnij "Options" i wskaż na "System audio" aby odtworzyć dźwięk na kinie. Działa?

spolo napisał(a):


dodam tylko że kabel jest 1.4(dokładnie taki)


Nie znam tych przewodów, pierwszy raz je widzę. Ile kosztowały?

spolo-----
Nowicjusz

W obu przypadkach jeśli chcesz odtwarzać dźwięk na kinie, musisz nacisnąć "Options" na pilocie od telewizora, wyszukać "Głośnik" (w zależności od telewizora nazwa może się różnić) i tam wskazujesz na "System Audio". Jeśli chcesz ponownie odtwarzać na telewizorze, powtarzasz tą czynność i wskazujesz "Głośnik TV".


robiłem tak

Rozumiem, że podłączasz kino domowe do tego wyjścia i możesz normalnie oglądać telewizję z anteny naziemnej? Do telewizora jest tylko podłączone kino domowe pod HDMI?



do telewizora jest podłączona antena naziemna i kino domowe( poprzez HDMI ARC)
wszystko działa ale dźwięk tylko leci głośników z TV, jak przełączam dźwięk na kino to nastaje cisza.

Czyli nie działa ani kino domowe, ani telewizja naziemna? Na pilocie od telewizora naciśnij przycisk oznaczony liczbą "1":


kino działa... widzę menu mogę odtwarzać filmy, telewizja nie działa... BRAK SYGNAŁU.



Podsumowując to dziś zauważyłem coś jeszcze innego:
Jak mam w TV ustawiony sygnał analogowy(telewizja analogowa z anteny) wszystko działa idealnie.... mogę puścić dźwięk przez kino domowe oglądając telewizje. Jednak jak tylko przełączę się na sygnał cyfrowy(z tej samej anteny) dostaje "Brak Sygnału",ale Jak tylko wyłącze kino domowe sygnał się pojawia. Dziwne.

spolo-----
Nowicjusz

EUREKA!
Problem wydawał mi się dziwny, a rozwiązanie znalazłem zupełnie przypadkiem.
Chodziło o to że kabel antenowy był słabo ekranowany i kiedy podłączyłem HDMI na inne gniazdo (wcześniej było podłączone z boku telewizora, później ARC z dołu telewizora)
blisko gniazda antenowego. Wystarczyło użyć innego kabla antenowego. Gdyby nie ciągłe kombinowanie sam bym na to nie wpadł.

Dzięki za zainteresowanie i szybką odpowiedź, temat zamykam.