anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BDP S1200 + Dysk WD My Passport Ultra 2TB

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Arkadiusz85
Poszukiwacz

BDP S1200 + Dysk WD My Passport Ultra 2TB

Witam Państwa

 

Nabyłem Blue Ray BDP S1200 zrobiłem najnowszą dostepną aktualizację ze strony firmy SONY:

BDP-S1200/S3200 do wersji M19.R.0180

Odtwarzacz czyta wszystkie dyski które posiadam np 40GB Hitach do tego wszystkie płyty DVD i Blue Ray plus dostepne usługi sieciowe. Jedynym problemem jest z uruchomieniem dysku zewnętrznego WD My Passport Ultra 2TB. Po podłączeniu do portu usb pojawia się komunikat, urzadzenie nie jest obsługiwane ( nie rozpoznaje urzadzenia). Dysk oryginalnie partycje miał jedną w MBR, spróbowałem przerobić ją na GPT zgodnie z opisem ze storny : http://forum.pclab.pl/topic/951712-Zmiana-partycji-GPT-na-MBR/. Zabieg ten nic nie dał, dzieliłem też dysk na mniejsze partycje tj. 500 GB 1TB i dalej nic. Dodam jeszcze jeden fakt ten dysk sprawdziłem na BDP S1700 i działał w sklepie bez problemu. Proszę o pomoc może ktoś taki temat już przerabiał.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Arkadiusz85
Poszukiwacz

Szanowni Państwo,

 

informuję, że zgodnie z zapewnieniem obsługi firmy Sony otrzymałem odpowiedź do 24h. Porada pomogła i dysk jest widoczny dla urządzenia SONY BDP S1200. Co należało zrobić:

 

- sformatować dysk do NTFS lub FAT32 i MBR w zarządzaniu partycjami.

 

Ja wykonałem pełne formatowanie do NTFS (zajmuje to sporo czasu przy 2TB, polecam podłączyć stałe zasilanie do laptopa), uprzedzam przed formatowaniem należy skopiować wszelkie dane na inny nośnik w przeciwnym wypadku grozi to utratą zgormadzonych danych na formatowanym dysku (jest to oczywiste ale wiadomo :slight_smile: ) po sformatowaniu do pełnego NTFS dokonałem zmiany na MBR jeszcze raz podaję jak to zrobić: http://forum.pclab.pl/topic/951712-Zmiana-partycji-GPT-na-MBR/.

 

Przed zmianą na MBR można sprawdzić czy dysku już ma taki format w Win 10 wygląda to tak -> narzędzia administracyjne sytemu -> zarządzanie komputerem -> zarządzanie dyskami -> zaznaczyć dysk/partycję którą chcemy sprawdzić -> właściwości -> zakładka sprzęt -> właściwości -> woluminy -> wypełnij -> w jednej z pozycji pojawi się informacja: Styl partycji: Główny rekord rozruchowy (MBR)  /może też być GPT zależy jak wasz dysk jest sformatowany/. 

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Warto przeszukać archiwalne wątki na forum oraz skontaktować sie z naszym supportem :slight_smile:

 

Tutaj kontakt:

poprzez formularz na stronie: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email, telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 22 3060694 lub e-mailowo: customersupport.pl@eu.sony.com.

profile.country.PL.title
Arkadiusz85
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź, temat zgłosiłem telefonicznie, do 24h mam uzyskać pomoc. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Otrzymałeś już odpowiedź?

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Arkadiusz85
Poszukiwacz

Odpowiedź otrzymałem, jeszcze nie sprawdziłem czy dysk będzie widoczny. Obecnie dysk jest w połowie pełny a zabieg ten wymaga formatu dysku, przed zabiegiem muszę dokonać skopiowania danych. Dzisiaj sprawdzę czy porada z centrum Sony pomogła, jak będzie działać to opiszę na forum. 

profile.country.PL.title
Arkadiusz85
Poszukiwacz

Szanowni Państwo,

 

informuję, że zgodnie z zapewnieniem obsługi firmy Sony otrzymałem odpowiedź do 24h. Porada pomogła i dysk jest widoczny dla urządzenia SONY BDP S1200. Co należało zrobić:

 

- sformatować dysk do NTFS lub FAT32 i MBR w zarządzaniu partycjami.

 

Ja wykonałem pełne formatowanie do NTFS (zajmuje to sporo czasu przy 2TB, polecam podłączyć stałe zasilanie do laptopa), uprzedzam przed formatowaniem należy skopiować wszelkie dane na inny nośnik w przeciwnym wypadku grozi to utratą zgormadzonych danych na formatowanym dysku (jest to oczywiste ale wiadomo :slight_smile: ) po sformatowaniu do pełnego NTFS dokonałem zmiany na MBR jeszcze raz podaję jak to zrobić: http://forum.pclab.pl/topic/951712-Zmiana-partycji-GPT-na-MBR/.

 

Przed zmianą na MBR można sprawdzić czy dysku już ma taki format w Win 10 wygląda to tak -> narzędzia administracyjne sytemu -> zarządzanie komputerem -> zarządzanie dyskami -> zaznaczyć dysk/partycję którą chcemy sprawdzić -> właściwości -> zakładka sprzęt -> właściwości -> woluminy -> wypełnij -> w jednej z pozycji pojawi się informacja: Styl partycji: Główny rekord rozruchowy (MBR)  /może też być GPT zależy jak wasz dysk jest sformatowany/.