anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BDV e-880 i probelm z podłączeniem do internetu.

profile.country.pl_PL.title
lelec-----
Początkujący

BDV e-880 i probelm z podłączeniem do internetu.

Witam

No cóż. Przyjechało kino domowe, podpiąłem kabelki, BD śmiga, radio też szumi.
No ale nie po to się kino domowe kupuje, żeby filmy oglądać!
Nie sposób spiąć tego dziadostwa z ruterem.

Przez pół chałupy w trakcie remontu druty lanowe ciągnąłem. LAN działa, bo laptop śmiga, i każdy drucik z osobna ma przejście, a między poszczególnymi drucikami nie ma raczej przebić. No a kino nie chwyta ani adresu z DHCP, ani nie ma połączenia na stałym adresie.
Konputery, router i tv w tej samej klasie adresowej.
Komunikat mniej więcej taki, że fizyczne połączenie ok, a internetu brak.
Router - Netgear DGN1000.

Czy są jakieś specyficzne ustawienia rutera, czy telewizora, które mogą powodować problemy?
Dodam, że KDL-46w5500 miał podobne problemy, ale czasem się łączył, ale z powodu znikomej przydatności DLNA w tym modelu nie diagnozowałem tego głębiej.

Serdeczne pozdrowienia
Marcin

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
lelec-----
Początkujący

No i sam sobie odpowiadam.

Firmware update w BDV e880 załatwiło temat problemów z połączeniem z siecią.
Załadowałem w nocy firmware o numerze M07.R.0553, do tej pory było coś koło M07.R.0332.

No i moje wrażenia z obsługi internetowych funkcji kina domowego:
1. Fajne! VOD świetne, zwłaszcza z TVP. Nie spodziewałem się takiej jakości materiału! Polecam!
2. Strony internetowe faktycznie śmigają, jestem pod wrażeniem. Oczywiście nawigacja jest dość trudna (nie ma kursora myszki), no ale czegoż można wymagać.
3. Szczególnie przydatny do wpisywania adresów webowych czy loginów i haseł, jest telefon z androidem, z aplikacją Sony Remote. Wpisanie czegokolwiek w zwykłym pilocie to spory problem, naklikać się trzeba jak cholera.

Mam jeszcze kilka nie do końca rozwiązanych problemów z tym sprzętem, ale to w następnym odcinku.

Serdeczne pozdrowienia
Marcin

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Bardzo dobrze, że napisałeś co pomogło rozwiązać zaistniały problem. Możliwe, że będzie to pomocne w przyszłości dla innych osób :)