anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BDV e880 + KDL 46W5500 - Bravia Sync nie za bardzo działa

profile.country.pl_PL.title
lelec-----
Początkujący

BDV e880 + KDL 46W5500 - Bravia Sync nie za bardzo działa

Witam

Jak w temacie. Po spięciu tv i kina domowego nie idzie obsłużyć jednym pilotem za pomocą systemu Bravia Sync. Przy próbie użycia guziczków Bravia Sync, dostaję komunikat o tym, że urządzenie nie wykryte, czy jakoś tak. Czy do tego potrzebne jest jakiś specjalny czy lepszy przewód HDMI? W tej chwili mam najtańszy, jakiś za 19pln, a być może potrzebny jest HDMI 1.4? (KDL 46w5500 powstał przed powstaniem standardu HDMI 1.4... i nie ma na przykład funkcji ARC - kanału zwrotnego Audio po HDMI).

Co prawda, na pilocie od bdv e880 jest możliwość przełączenia urządzenia sterowanego, ale takie sterowanie nawet mi sprawia problemy i gubię się, czy w danym momencie obsługuję tv czy kino, a co dopiero innym domownikom.

Największy problem:
Jak skonfigurować regulację głośności całego systemu? Im dłużej to konfiguruję, to jest gorzej:
- na początku słyszałem dźwięk z TV i z kina domowego, i regulowałem dowa pilotami niezależnie;
- potem - wyciszyłem tv i używałem pilota od kina
- potem znalazłem kilka ustawień w menu tv, przełączyłem wyjście audio z pozycji "głośniki" na pozycję "system audio", a głośność ustawiłem na "regulowaną" (a potem na "stałą") - i nie pomogło. Regulacja głośności nie śmiga wcale. Może ja czegoś nie wiem? A może przyczyną jest właśnie problem z Bravia SYNC?

Czekam na porady
Marcin


W tej chwili np mam stalą głośność bez możliwości regulacji.... Makabra jakaś.

2 ODPOW. 2
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

W obu urządzeniach musisz mieć włączona opcję sterowania przez HDMI.
Następnie w ustawieniach TV włączasz wykrywanie urządzeń i powinno działać.
Co do dźwięku, nie napisałeś co oprócz kina i tv masz jeszcze podłączone. Czy zależy Ci aby także dźwięk z TV (np podczas oglądania telewizji naziemnej czy z dekodera)był słyszany przez kino.
Jeżeli tylko dźwięk z kina to podczas oglądania filmu z płyty wybierasz klawisz SYNC :smileyarrow: system audio. Głośnością sterujesz pilotem od TV.
Jeżeli chcesz mieć także drugą opcję to potrzebujesz połączyć TV z kinem dodatkowym kablem optycznym.

profile.country.pl_PL.title
lelec-----
Początkujący

Thx.

Pomogło, dopiero, gdy połączyłem TV z kinem za pomocą hdmi 1.4, i to takim najtańszym, z marketu, za 36 pln. Podoba mi się!

Jeszcze raz dzięki.

Serdeczne pozdrowienia.
Marcin