anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak dźwięku z TV w kinie domowym

eR9999
Nowicjusz

Brak dźwięku z TV w kinie domowym

Witam!
Mam problem od niedawna z brakiem dźwięku z TV (LG 4la620s) w kinie domowym (Sony BDV-E6100).
TV jest podłączony oczywiście kablem HDMI z wyjścia HDMI IN ARC - zresztą było sprawdzane każdego wyjścia, różnymi kablami z tym samym skutkiem..
Dźwięk z dekodera Polsatu po cinchach do kina jest.
Wcześniej dźwięk był. Wydaje mi się, że problem występuje od aktualizacji oprogramowania kina.
Wszystko w opcjach na prawdę wydaję mi się dobrze ustawione (sterownie przez HDMI włączone i Audio Return Channel na auto, wyjście ustawione na TV.
I dźwięku brak. Wszystkie ustawienia były też resetowane. Nawet inny TV był podłączany do kina i nadal to samo.
Serio, nie mam już pomysłu. Jeśli ktoś wie jak mi pomóc będę wdzięczny. Pozdrawiam! :)

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Proszę sprawdź jak masz ustawiony "Tryb szybkiego startu" ponieważ jeśli masz włączony to "Ustawienie Hdmi" automatycznie ustawi się na wyłącz. Rozumiem też że dźwięk w TV masz ustawiony na system audio.

 

Pozdrawiam 

gryf22
Poszukiwacz

witam mam problem z kinem bdve6100. problem jest z dzwiekiem mam dzwiek tylko na tv a na kolmunach. niema,  niema znaczenia czy puszczam film z usb  czy płyty 

eR9999
Nowicjusz

Tryb szybkiego startu mam wyłączony.

Poradziłem sobie łącząc się po kablu optycznym, jednak po HDMI nadal nie działa.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jeśli sprzęt jest na gwarancji proponuję skorzystać z serwisu póki jeszcze jest być może problem jest z gniazdem HDMI albo problem z aktualizacją.

 

Pozdrawiam

boreckiw
Nowicjusz

Jestem szczęśliwym posiadaczem tv sony hx850 i mam problem z podłączeniem soundbara Philipsa, a dokładnie chodzi o wejście ARC. Przy sugerowanym przez producenta podłączeniu, tzn. tunera tv cyfrowej oraz blue ray'a sony do soundbara, a następnie soundbara do tv - NIE MA DZWIĘKU! OBRAZ Z TYCH DWÓCH URZĄDZEŃ JEST EMITOWANY NA EKRANIE ALE BEZ DZWIĘKU. Co zrobić? Doczytałem, że sugeruje się w takim przypadku zakup kabla optycznego i dodatkowe podłączenie do tv tym kablem soundbara. Dodam, że TV wisi na ścianie i nie jestem w stanie stwierdzić, czy tv ma wyjście/wejście optyczne. Nawet jeśli takie wyjscie/wejscie jest, to jaką mam gwarancję że to będzie działać? A może jest jakieś inne rozwiązanie tego problemu? Pomocy!!!