anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czy można telewizor podnieść na podstawce żeby stał wyżej ?

profile.country.PL.title
Darom-82.
Poszukiwacz

Czy można telewizor podnieść na podstawce żeby stał wyżej ?

Mam telewizor Sony KD-65AG9 na takiej podstawce jak widać na moim zdjęciu. Telewizor stoi na szafce rtv. Chciałbym sobie kupić Soundbar z suboferem. Ale podobno telewizor stoi za nisko na szafce i soundbar będzie zasłaniał dolną część ekranu jak i dostęp do podczerwieni co utrudni mi sterowanie pilotem telewizora. Pytanie moje - czy można na tej podstawce ten telewizor zamontować inaczej tak, żeby soundbar był pod telewizorem ? Da się tak ten telewizor podnieść wyżej ? Czy ktoś może mi coś doradzić w tej kwestii ?

096a9e49b6802e878bd9a03ea68d2b1501cf662b_2_1266x1000.jpeg

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Nie wiem jak jest w ty modelu ale sprawdź w instrukcji czy jest jakaś regulacja , czy podstawka ma dodatkowe otwory na przykręcenie wyżej , niektóre modele tak mają ale wątpię czy aż tak wysoko. Najlepszym rozwiązaniem będzie wieszak na ścianę te od Sony dedykowane są bardzo dobre , mocne , proste i tv jest blisko ściany . To że masz nierówną powierzchnię z łupanym kamieniem nie ma znaczenia wystarczy dać kotwy wyrównać dystans i normalnie do nich przykręcić wieszak  

profile.country.PL.title
Darom-82.
Poszukiwacz

@mirecore Mógłbym prosić o linka do tego dedykowanego wieszaka Sony ? Czy te kotwy, o których piszesz są już z tym wieszakiem odrazu ? Czy musze gdzieś dokupić w jakimś sklepie ? Też byłoby fajnie jakbyś mi dał linka ewentualnie do tych kotew ? i w jaki sposób wyrównać ten dystans ?

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

W tym modelu nie ma możliwości podniesienia na podstawie. Trzeba kombinować z wieszaniem albo z dodatkową podstawą pod TV

profile.country.PL.title
Darom-82.
Poszukiwacz

@Jacek_M250 Czyli Innymi słowy Jeśli nic nie wymyślę to o jakimkolwiek zestawie kina domowego do tego telewizora mogę sobie tylko pomarzyć. 

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

No nie. TV na tyle zacny model, że może warto pomyśleć o HT-A9? 

profile.country.PL.title
Darom-82.
Poszukiwacz

  • @Jacek_M250 Te głośniki Sony HT-A9 szkoda, że są dostępne tylko w kolorze białym. Dwa głośniczki bym postawił przed telewizorem, a dwa kolejne to nie wiem gdzie. Bo od telewizora jakieś 2 m albo 3 m dalej stoi kanapa przy samej ścianie. I nie mam pomysłu jakby to wykombinować, żeby jeszcze dwa pozostałe głośniczki gzieś postawić. 
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Wejdź sobie na stronę Sony wybierz produkty telewizory i akcesoria i tam znajdziesz i poczytaj czy twój się nadaje na ten wieszak . Jak nie to masa wieszaków np. w Mediamarkt ? Do wieszaków są dodawane tylko kołki zwykłe , ale u Ciebie chyba najpierw kotwy jeśli to prawdziwy kamień to musi z kamieniarzem albo innym specem pogadać jak to zamontować na tych kamieniach , sam lepiej nie próbuj chyba że umiesz , kotwy jak będą zamontowane to z nich będzie wystawał  gwint , do którego przykręcisz wieszak . Ale ja nie jestem specem wiem tylko że jak kamień to są problemy 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Albo coś w tym stylu znaleźć taka półka która postawisz na szafce , tylko rozmiar znaleźć albo zrobić u stolarza . Ja jednak bym kombinował z wieszakiem 

https://www.vidaxl.pl/e/vidaxl-stojak-pod-tv-czarny-140x35x17-cm-szklo-hartowane/8720286057001.html

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

IMG_2257.png

Najprostsze rozwiązanie to taki stojak z wieszakiem , mój kumpel to ma w UK , bo za TV ma okno na całą ścianę i nie ma innej opcji a TV około 70 cali i ten jego stojak to gigant  Demontujesz tylko tą półeczkę stawiasz za szafką sprawdzić tylko czy podstawka wiedzie pod szafkę i siadasz browarek i nic nie musisz robić