anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HT_ZF-9_Dźwięk przestrzenny i efekty dźwiękowe

profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

HT_ZF-9_Dźwięk przestrzenny i efekty dźwiękowe

Cześć

Mam na półce zestaw: KD-65XD9305>HT_ZF-9>dekoder 4K Dualbox+

Zestaw podłączyłem standardowo kablem HDMI do TV w gniazdo ARC (kino domowe) oraz dekoder wyłącznie kablem HDMI do TV.... Zestaw oddaje audio bez żadnych zastrzeżeń, czy to z aplikacji w TV czy z dekodera nie miałem od początku żadnego problemu (np z subem, który jest często poruszany na forum), natomiast moje pytanie dotyczy wykorzystania w pełni tego co oferuje HT_ZF-9... miedzy innymi korzystanie z dźwięku przestrzennego i efektów. Czytając literalnie instrukcję mamy:

"Ustawienie dźwięku w płaszczyźnie pionowej nie pojawia się na ekranie telewizora, gdy wybrane jest wejście TV"

dotyczy to Vertical S oraz Sound Mode... wykorzystując połączenia mojego zestawu nie mam innej możliwości jak wybrać "wejście TV"... wszystkie efekty zaczynają działać jeśli zestaw kina połączę z TV za pomocą kabla optical...

Myślę jednak, że autorom nie chodziło o to by korzystać z opticala przy takich zestawach.

Pytanie -  w jaki sposób połączyć taki zestaw j/w aby móc korzystać z dźwięku przestrzennego i efektów które udostępnia nam HT_ZF-9.

Nadmienię,  że podczas MŚ odtwarzając kanał 4K z dekodera i łącząc się na próbę opticalem i ustawieniu Trybu dźwięku [Sports] efekty i doznania  były o wiele uczciwsze niż na samym kablu HDMI...

Będę wdzięczny za podpowiedzi

Dziękuję

Pozdrawiam Michał.

 

Tagi (2)
6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

Witam ...

Podbijam pytanie z tym, że nastąpiła zmiana i obecnie do zestawu TV>ZF-9 podłączony jest Canal+ BOX 4K...

niestety w każdej aplikacji można wyciągnąć co najwyżej dźwięk 5.1... TV połączone HDMI z soundbarem poprzez eARC.

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00194917

Metoda wskazana powyżej nie działa niestety...

Pozdrawiam.

 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

A w ustawieniach TV w Obraz i dźwięk > wyjście dźwięku na dole masz włączone Dolby Digital Plus ? I jeszcze można pokombinować z włączeniem i wyłączeniem trybu przekazywania i innymi opcjami w tym miejscu . 

profile.country.PL.title
Darom-82.
Poszukiwacz

@Michal_TJE. Telewizor wisi Cii na ścianie i pod telewizorem masz swój Soundbar ? czy jak tam masz u siebie w domu zrobione ?

Takie pytanie z ciekawości nie związane z tematem dyskusji.

profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

Witam

w modelu KD-65XD9305 brak jeszcze takich ustawień o których piszesz, o ile się nie mylę tu nazywa się to ClearAudio+ ale "wachlowanie" tymi ustawieniami nic niestety nie wnoszą do rozwiązania mojego problemu.

profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

Obecnie TV na szafce na stopie a soundbar przed TV...

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

No ale przeczytałem dane techniczne twojego TV i ty masz tylko w tv ARC , nie ma eARC i tu pies pogrzebany , bo ten sprzęt co dałeś w linku wyraźnie jest napisane że do Atmos potrzebuje eARC. No i tv nie obsługuje Atmos i przestrzennego DTS tylko Digital plus , Samo DDPlus nie wystarczy musi być jeszcze obsługa Atmos przez tv 

IMG_2259.png