anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XG9505 I SOUNDBAR HT-X8500 problem ze sterowaniem głośnikiem

profile.country.PL.title
pilatom
Poszukiwacz

KD-55XG9505 I SOUNDBAR HT-X8500 problem ze sterowaniem głośnikiem

Witam..miałem starszy TV sony i starszy soundbar Ht-XT1 i z poziomu TV dało się sterować tym soundbarem. W tym roku zakupiłem TV 55XG9505 i glośnik HT-X8500 z Dolby Atmos i przy próbie sterowania głośnikiem wyskakuje tylko wiadomość, że są inne kina domowe współpracujące z TV a ten nie.. oczywiście głosnik gra choć czasem są problemy z dźwiękim, na chwile zanika albo wogóle go nie ma musiałem przełączyć w TV wejście HDMI na automat2 to jest znośnie..Czy tak ma być?

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Czy Soundbar jest podpięty pod złącze HDMI ARC? Czy kabel HDMI był wymieniany czy używany jest ten od starego telewizora i soundbara? Czy ustawienia Bravia Sync są zoptymalizowane? Tutaj zostawiam instrukcję: 

 

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00126149

profile.country.PL.title
pilatom
Poszukiwacz

TV i soundbar były podpięte starym kablem HDMI, zmieniłem na nowy firmy SONY z eTHERNETEM. Ustawienia w TV wydają się w porządku, tak samo głośnika. Dalej brak sterowania głośnikiem oprócz oczywiscie sterowania głośnością z poziomu pilota TV, oprócz tego są problemy z dźwiękiem, na niektórych programach TV dzwięk przerywa, zanika, trzeba wyłączać i włączać TV żeby móc słuchać, tak samo czasem na \NETFIXIE. Wydaje mi się, że może coś być nie tak z głośnikiem tym...Po zakupie w sklepie czekałem 0,5h na jego przyniesienie z magazynu i miał w pilocie baterie włożone a zazwyczaj jak coś nowego kupuję to baterie są zafoliowane i oddzielnie... 

profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Zdecydowanie nie był to nowy produkt. Nowy soundbar posiada fabrycznie zapakowane baterie i pilot. Prawdopodobnie był to produkt ze zwrotu a klient mógł go zwrócić ze względu na wadliwe działanie, taki soundbar wymaga odesłania na serwis. Zalecałbym udanie się do punktu sprzedaży i wymianę na nowy.

profile.country.PL.title
pilatom
Poszukiwacz

Więc tak..sprzęt czyli soundbar wyminiłem na nowy, wczesniej miałem podpięty inny soundbar HX-XT1 którym mozna bylo zmianiac np. pola dzwięku z poziomu TV. W obecnym nadal nie można działa tylko sterowanie głosem a dźwięk w TV na niektórych programach zanika, używam kabla sony hdmi eARC, zauważyłem że pomaga włączyć/wyłączyć głośnik pilotem i dzwięk jest ok... czy tak ma byc by nowy TV z 2019 i soundbar z 2019 nie komunikowały się ze sobą za pośrednictwem Bravia sync?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@pilatom przekazałem sprawę do supportu - oto odpowiedź:


Niestety wspomniany model listwy nie widnieje na liście w pełni kompatybilnych z funkcją Bravia Sync w przeciwieństwie do XT1.
Wspomnianą listę można wyświetlić w odbiorniku poprzez Home, Ustawienia, Dźwięk, Sterowanie kinem domowym i pojawi się nam lista kompatybilnych urządzeń

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
pilatom
Poszukiwacz

No i mamy kuriozalną sytuację...TV Sony z 2019 z ATMOS i soundbar SONY z 2019 z ATMOS a nie wspołpracują z sobą..ciekawa polityka...

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

To, że nie ma sterowania polem dźwiękowym z poziomu TV, nie znaczy, że nie będzie działać DolbyAtmos.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
pilatom
Poszukiwacz

ATMOS działa tylko listwa nie w pełni obsługiwana choć z tego samego roku co TV oba nowe produkcty Sony..

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Listą kompatybilności wyświetlaną w TV bym się do końca nie sugerował bo np. w KDL-46HX855 (model na rok 2012) soundbary HT-ZF9 i HT-ST5000 nie są na liście, a sterowanie polami dźwiękowymi działa z poziomu menu TV. Trudno mi powiedzieć być może w HT-X8500 zrezygnowali z tej opcji.

 

Pozdrawiam