anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kino Domowe BDV-N7200 - ustawienia dźwięku

profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Kino Domowe BDV-N7200 - ustawienia dźwięku

Witam,

chciałbym otworzyć temat ustawień dźwięku w tym zestawie. Użytkuję ten zestaw od 4 lat i teraz po świeżej aktualizacji z dnia 04 kwietnia 2019r. jestem daleko w tyle, bo dźwięk za każdym uruchomieniem systemu jakiś inny w odsłuchu tych samych treści. Dlatego zaczynam od nowa "kombinować" w licznych ustawieniach zestawu raczej na zasadzie prób i błędów, bo instrukcja pod tym względem jest mało pomocna. Dlatego jeśli ktoś ma pomysły naa "poprawną" konfigurację i poprawny odbiór zestawu proszę o wpisy i wymianę doświadczeń. Ja mam kino sprzężone z TV poprzez HDMI, który odbiera programy poprzez dekoder UPC. Czyli teoretycznie dobry dźwięk jest dostarczany, jednak zestaw mimo rzekomego przetwarzania dźwięku Hi-Res Audio nie przekonuje moich uszu, że tak naprawdę jest.    

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

oto jakie proponuję wątki do opisu:

1. jak dobrać ustawienia zestawu pod względem opcji dźwięku i obrazu (odczyt CD i BDV, dekoder TV od UPC, Polsatu, czy NC+, oglądanie YT)

2. jak słuchać płyt CD pod względem ustawień. Mam na myśli ustawienia w opcjach typ stereo, DTS, Dolby itp., bo nie słyszę wielkich zmian i korzystnych różnic.

3. Ustawienia połączenia zestawu z TV, bo ja mam poprzez HDMI a dekoder UPC dźwięk poprzez kabel optyczny. Czy taka konfiguracja podczas oglądania TV przepuszcza dźwięk poprzez HDMI, czy poprzez kabel optyczny do kina domowego? czy mam na to jakiś wpływ w ustawieniach kina domowego? bo wolałbym dźwięk poprzez kabel optyczny, a mam wrażenie, że ten się dopiero uruchamia po wyłączeniu TV i dalszej pracy dekodera.

4. Jak dobierać tryby typu digital audio, clear audio, music, moovie, concert hall, stereo, DTS, dolby ... przy odsłuchu muzyki z CD. Jak najczęściej ustawiacie kino domowe przy odsłuchu CD, a jak przy BDV, a jak przy plikach strumieniowych. 

  

Pozdrawiam,
Ryszard Ka