anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Losowe uruchamianie się aplitunera STR-DN1080

profile.country.PL.title
elgrandemarco
Poszukiwacz

Losowe uruchamianie się aplitunera STR-DN1080

Mam problem z moim zestawem tj. amplitunerem Sony STR-DN1080 i telewizorem Sony KD-55XE8505. Oprogramowanie na obu urządzeniach jest zaktualizowane do najnowszych wersji. Połączyłem je kablem przez złącze HDMI-ARC i uruchomiłem Bravia Sync na obu urządzeniach.

 

Efekt jest taki, że aplituner od czasu do czasu samoczynnie się uruchamia na kilka minut, po czym sam się wyłącza. Dodatkowo podczas słuchania muzyki przez Spotify Connect, amplituner losowo przełącza się w tryb TV.

Takiego zachowania nie ma gdy rozłączę oba urządzenia (fizycznie wyciągnę wtyczkę HDMI).

 

Wygląda na to, że jest to problem z Bravia Sync (HDMI-CEC). 

 

Ktoś ma podobny problem? Lub zna rozwiązanie?

 

 

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Konsultowałeś to już z naszym wsparciem technicznym? W razie potrzeby podajemy kontakt: poprzez formularz na stronie: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email, telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 22 3060694 lub e-mailowo: customersupport.pl@eu.sony.com.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Zgłosiłem Twoją sprawę do Supportu Sony. Oto co odpisali:

 

Czy do telewizora podłączone jest jakiekolwiek inne urządzenie HDMI, przykładowo dekoder? Sytuacja może być związana z faktem, że jedno niekompatybilne urządzenie podłączone do pozostałych może spowodować niepoprawne działanie całego zestawu.

 

Jeśli do telewizora jest podłączony dekoder (lub inne urządzenie HDMI) to zalecam w pierwszej kolejności sprawdzenie poprawności działania po podłączeniu tylko telewizora z amplitunerem, pomijając inne urządzenia. Jeśli problem będzie występował nadal to zalecam przywrócenie ustawień fabrycznych odbiornika oraz ponowną obserwację, czy problem wystąpi.

 

W przypadku braku poprawy konieczna będzie weryfikacja serwisowa telewizora, bo z opisu wynika, że problem leży po stronie tego urządzenia, a konkretniej wysyłaniu niepoprawnego sygnału do amplitunera:

https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Repair/BookRepairForm