anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

STR-DN1070: Czy można ponownie wgrać tą samą wersje oprogramowania

profile.country.PL.title
MarekSuski77
Poszukiwacz

STR-DN1070: Czy można ponownie wgrać tą samą wersje oprogramowania

Witam,
 

W domu korzystam z Google Assistant do kontroli TV oraz termostatów. Niestety wraz z aktualizacja oprogramownia w zeszłym roku mój STR-DN1070 stracił możliwość wzbudzenia z stanu uśpienia poprzez "Google Chromecast". Wiem że było to spowodowane ograniczeniami w EU i ze w wersji na Stany Zjednoczne ta funkcja działa poprawnie.

 

W tej chwili w moim  STR-DN1070 mam wersje M35.R.2137 (link) a chciałbym wgrać M35.R.2137 (link) ponieważ ta druga wersja zawiera:

  • Changes the default settings to allow you to start Chromecast built-inplayback from Standby mode.

Niestety kiedy probuje wgrać tą druga wersje przez PenDrive'a z menu amplitunera otrzymuje komunikat ze ta wersja jest juz zainstalowana (obie wersje mamaj ten sam numer).

 

Czy znacie jakis inny sposób wgrania softu albo jego nadpisanie?

 

Pozdr,

 

Marek

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Być może będzie to możliwe, ale jako usługa serwisowa. Można o to zapytać nasze wsparcie techniczne. Poniżej kontakt: 

poprzez formularz na stronie: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email, telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 22 3060694 lub e-mailowo: customersupport.pl@eu.sony.com.

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@MarekSuski77 zgłosiłem Twój problem do supportu - oto ich odpowiedź:

Nie ma możliwości zainstalowania tej wersji oprogramowania na urządzeniu klienta. Aktualizacja pochodzi z innego regionu (US) i może doprowadzić nawet do usterki amplitunera. Ze swojej strony mocno odradzam instalowanie aktualizacji, które pochodzą z innego regionu, niż urządzenia faktycznie zostały kupione. Jeśli taka aktualizacja spowoduje usterkę sprzętu to naprawa może nie zostać uznana w ramach gwarancji.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
MarekSuski77
Poszukiwacz

Witam,

 

Rozumiem konsekwencje z tym związane. Wiem też z wymiany email'owej z zespolem wsparcia z SONY UK że wyłączenie możliwością wzbudzenia urządzenia przez ChromeCast jest spowodowane tylko i wyłącznie limitami energii w UE jakie urządzenie w trybie standby może pobierać. W USA takich limitów nie ma albo są wyższe i dlatego ta opcja jest tam włączona. Ryzyko uszkodzenia amplitunera poprzez wgranie aktualizacji z USA uważam na małe. Czy oprócz oddania urządzenia do serwisu i wymiany płyty głównej :wink: albo poczeknia na nową wersję oprogramowania jest jakiś inny sposob np. modyfikacje plików aby ręcznie podbić wersję?

 

Poniżej fragment korepokorespon z SONY UK.

 

Thank you for your recent email.

 

In regards to your enquiry, please note that the compliance to EU regulation depends on the model.

 

Indeed some TVs and other equipment can be compliant when the power consumption in network standby is below threshold specified in the EU directive.

 

For STR-DN1070 unfortunately it is not possible to meet this limitation in standby.

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Niestety ręcznie modyfikacji nie zrobisz.

 

Pozdrawiam