anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Playstation 5 i jedno gniazdo HDMI eARC w TV KD-55XH9005 + soundbar HT-ZF9

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
MarcinBiel
Poszukiwacz

Playstation 5 i jedno gniazdo HDMI eARC w TV KD-55XH9005 + soundbar HT-ZF9

Witam serdecznie

Jestem laikiem i proszę o pomoc.

 

Mam PS5, TV KD-55XH9005 i wczoraj kupiłem soundbar HT-ZF9.

 

Pierwszy raz SONY i to cały komplet po to aby teoretycznie była łatwiejsza symbioza.

 

Problem dla mnie (może drobny) ponieważ PS5 jest w porcie HDMI nr 3 który obsługuje 4k 120 i jest jednocześnie portem eARC. Wczorajszy soundbar HT-ZF9 powinien być podłączony do tego samego portu czyli z oznaczeniem eARC. 

Jest też druga opcja w instrukcji soundbaru aby połączyć przez HDMI + OPTICAL OUT.

 

Proszę o radę co zrobić i czy ta druga opcja jest ok i nie stracę na jakości czy suma Summarum wystarczy podpiąć do zwykłego porty HDMI.

 

Dziękuję 

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
pikulis
Poszukiwacz

Przy okazji sam miałem tworzyć taki temat i zapytanie co w przypadku gdy mam zestaw HT-ZF9, do którego chcę w niedalekiej przyszłości zamiar kupić nowy Sony XJ95 i PS5(w tej chwili posiadam XG95, w ktorym wsytępuje tylko 1 wejście HDMI eARC i podłączony jest soundbar HT-ZF9, a PS4 ktore mam  wystarczy mieć pod zwykłym HDMI).

Jeżeli HT-ZF9 dla najlepszego i porządanego efektu ma być podłączony do HDMI eARC 2.1 to co z PS5, które też dla najlepszego działania pod takie wejście ma być podłaczone dokladnie HDMI 2.1 8K,4K 120HZ?

 

Ale w postach widzę, że koledzy już rozwiali Moje wątpliwości.

Rozumiem, że w serii XH90 mamy juz 2 takie wejścia, dzięki któremu HT-ZF9 jak i PS5 będą działać na najwyższym poziomie? Po cichu miałem nadzieje, że Sony tak to własnie rozwiąże dając taka możliwość, bo bez sensu byłoby podłączyć HT-ZF9 do HDMI 2.1 eARC, a PS5 do zwykłego HDMI, albo PS5 do HDMI 2.1 a HT-ZF9 do optyka.

 

Nie mogę zrozumieć jednej rzeczy dlaczego do flagowca z najlepszymi bebechami czyli XH95 goli się go z HDMI 2.1 120HZ, a wciska się go do o półkę niżej modelu XH90, zabieg dla mnie kompletrnie idiotyczny, skoro dali w słabszym modelu to dlaczego okroili to we flagowcu? Lipa totalna...

 

Najlepsza jest odpowiedź Sony w tej sprawie.... "Pomimo braku pełnego wsparcia dla HDMI 2.1 model XH95 w trybie Gra uzyskuje bardzo dobry wynik najważniejszego parametru dla graczy – input lag 19 ms. Ponadto, jak w większości telewizorów Sony, wyposażony jest również w tryb automatycznego przełączania się w tryb GRA , najlepszego dla gier. Jest to podobna funkcja do technologii ALLM występującej w standardzie HDMI 2.1"

 

Czyli coś na zasadzie chcesz Pan XH95 też jest super, a to wejście HDMI 2.1 (niepełne) to praktycznie prawie tak jak to w XH90... Żenada.