anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Poprawna konfiguracja Sony Bravia kd-55xd8005 oraz soundbar ht-rt3

profile.country.PL.title
MateuszNowakowski
Poszukiwacz

Poprawna konfiguracja Sony Bravia kd-55xd8005 oraz soundbar ht-rt3

Dzień dobry. 

Mam problem. Jak poprawnie skonfigurować te dwa urządzenia ze sobą, celem oglądania filmów z dekodera HDMI, poprzez przeglądarkę www oraz Netflix. 

mam problem,że w filmach gdzie jest polski lektor, ścieżka z lektorem jest bardzo głośna w stosunku do pozostałych dźwięków z filmu. . Różne kombinacje konfiguracji które testowałem nie przyniosły efektu.

Poproszę o pomoc i z góry dziękuję. 

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

niestety podajesz bardzo niewiele danych. Sprawdź proszę, czy problem występuje na kilku źródłach, czy tylko na wybranych? Czy gdy włączysz film z lektorem na zwykłym kanale telewizyjnym, to efekt jest taki sam?

W samym soundbarze jest opcja dźwięku "Voice", która uwydatnia wszystkie dialogi. Być może jest ona włączona.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Soundbar powinien być podpięty przez HDMI do złącza HDMI ARC w TV lub kablem optycznym do gniazda w TV. Tak jak zostało wspomniane, warto sprawdzić tryby dźwięku które nieco zmieniają jego charakter. Dodatkowo w ustawieniach dźwięku w TV można zmienić poziom głośności na wejściu TV, spróbuj go zmniejszyć i zwróć uwagę czy coś się zmieni. Dodatkowo warto zajrzeć do ustawień dekodera, gdzie coś mogło być przestawione, podniesiony poziom głośności np. Jaki dostawca sygnału?

profile.country.PL.title
MateuszNowakowski
Poszukiwacz

Dzień dobry. 

Obecnie tv podpięty przewodem optycznym. W ustawieniach tv wybrana opcja źródło zewnętrze czy jakoś tak. Oglądam filmy z poziomu przeglądarki internetowej, Netflix  oraz z dekodera satpolu, łącze światłowodowe. Najgorzej jest przy filmach gdzie jest polski lektor. Mimo różnych zmian ustawień głośnika, głos lektora jest o wiele głośniejszy niż cała reszta dźwięków filmu, w niektórych przypadkach słychać tylko lektora i noc więcej. Dziś ppdepnę głośniki przez HDMI i zobaczę czy jest różnica. 

Pozdrawiam i dziękuję za info. 

profile.country.PL.title
MateuszNowakowski
Poszukiwacz

Wykorzystałem HDMI arc .niestety to samo. Najbardziej widać to  na filmie na Netflix 'krowy a wypasie". Lektor bardzo głośny, reszta filmu cichutko bardzo. Zmiany ustawień nie nie pomagają. 

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zgłosiłem sprawę do supportu - oto odpowiedź:


Poziom głośności jest u stosunkowy od dostarczanego sygnału. Jeżeli klient w ustawieniach dźwięku telewizorze w funkcji cyfrowe wyjście audio ma ustawiane auto 1 lub auto 2, telewizor nie ingeruje w poziom dźwięku także w ustawieniach telewizora jak soundbara nie ma dedykowanych ustawień, aby wyrównywały różnice w poziome dźwięku. W tej kwestii nie jesteśmy w stanie pomóc klientowi.

Pozdrawiam