anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Postępowanie serwisu w naprawach gwarancyjnych

4523-----
Początkujący

Postępowanie serwisu w naprawach gwarancyjnych

Chciałem Wszystkich przestrzec przed kupnem kina domowego firmy Sony. Jeżeli nie chcecie mieć problemów z naprawą gwarancyjną która w moim przypadku trwa już 28 dni roboczych, nie kupujcie kina domowego tej Firmy. Niestety serwis Sony Polska nie posiada podstawowych części do naprawy. Pierwszy termin naprawy nie został dotrzymany, drugi zobaczymy. Pani na infolini najpierw powiedziała że po 21 dnia starają się wymienić urządzenie, ale potem gdy okazało się że naprawa osiągnęła magiczne 21 dni już się z tego wycofała. Gdy nadszedł pierwszy obiecany termin naprawy, Pani zadzwoniła że mój sprzęt został zgłoszony do wymiany na nowy tylko zastanawiają się jaki sprzęt mi zaproponować. Po paru dniach zadzwoniła że wymiany nie będzie a sprzęt zostanie naprawiony za 3 dni. Prosty chwyt aby klient nie upominał się o własny sprzęt. Ciekawe jak długo naprawa będzie jeszcze trwała? Jestem ciekaw ile urządzeń Firma Sony sprzedała skoro nie stać jej na utzrymanie stanu magazynowego podstawowych części serwisowych - a może poprostu nie potrafią tego naprawić. Jestem wieloletnim fanem firmy Sony ale tym razem się zawiodłem i chyba firma Sony ma problemy serwisowe. Uważajcie i zastanówcie się zanim kupicie - kino domowe tej firmy.


Edytowano 17.02.2012
Sprecyzowałem tytuł tematu.
Zimny.

11 ODPOW. 11
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Możesz podać model kina?
Jakaś nowość? Czy coś co na rynku jest od jakiegoś czasu?
Co się zepsuło? Gdzie oddałeś sprzęt do serwisu? Gdzie go kupiłeś?

Edit
Doczytałem, że masz BDV-E780.
Uważasz, ze pisanie tego samego w kilku tematach coś zmieni?

4523-----
Początkujący

Ja posiadam BDV-e780W i mam problem z poprawnym działaniem głosu. Brak głosu. Po restrcie pojawia się i ponownie znika. Gdy podpiołem kablem optycznym pojawiają się ogromne trzaski przy zmianie programu. Długo się uruchamia.Kupiłem EURO ADG. Oddałem kino do serwisu Sony Kraków Bonarka i już ponad miesiąc naprawiają i nie mogą naprawić. Zwodzą mnie cały czas że sprowadzają części i wymieniają płytę główną. Przypuszczam że firma Sony ma poważny problem z tymi kinami. Proponuję przestrzec innych przed kupnem tego produktu. Poczytajcie inne posty np. Co kupić? Tam inni opisują podobne problemy w innych modelach

4523-----
Początkujący

Żałuję osobiście że sam nie trafiłem na takie posty bo napewno nie kupiłbym tego kina.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Z doświadczenia - jeden z popularniejszych modeli z zeszłorocznej linii - trochę tego się sprzedało, jak na razie nie było żadnej reklamacji.
Drugie doświadczenie jest takie, że w necie zawsze znajdziesz. opinii negatywnych - z prostej przyczyny jak jesteś zadowolony to sprzętu używasz a nie piszesz o tym na forach.

A, że tobie się zepsuło - przykro, to tylko sprzęt robiony ludzką ręką.
Co do czasu naprawy - weź pod uwagę, że w pewnych rejonach świata były różnorakie kataklizmy i są pewne problemy z dostępnością podzespołów, nie tylko w Sony. (kolega pracuje na infolinii serwisowej Samsunga - co się nasłucha to jego).

PS. Po Twojej reakcji sądzę, że to forum odkryłeś dopiero gdy pojawił się problem ze sprzętem (zarejestrowałeś się dzisiaj), gdyby sprzęt działał pewnie byś go nie szukał ;)

4523-----
Początkujący

Tak się składa że sam jestem serwisantem i wiem jak powinien wyglądać serwis. Piszesz że nie było problemów. W innych postach opisywane są takie same problemy jak mam ja. Nie wyobrażam sobie aby taki serwis, przy tak wielkiej liczbie sprzedanych urządzeń nie posiadał choć minimalnej ilości podstawowych części zamiennych. Czy wszystkie naprawy odbywają się w ten sposób że części są sprowadzane pod dane uszkodzone urządzenie? Paranoja. Serwisuję sprzęt medyczny i nie wyobrażam sobie abym nie miał na stanie po 3 płyty główne do każdego modelu sprzedanego urządzenia, choć moja firma sprzedała pewnie tylko pare procent tego co sprzedała firma Sony. Na stronę Sony zaglądam regularnie. Nie udzielałem się do tej pory bo nie mogłem nikomu pomóc jak do tej pory. czytałem tylko aby być na bierząco co się dzieje. Mój sprzęt popsół się 09.01.2012 a nie dziś. Rozumię że negatywne opinie się nie podobają moderatorom, ale chyba po to też jest ta strona , aby pisać dobrze i źle, ważne aby pisać prawdę.

Proponuję poczytać ten post. Te same problemy w różnych modelach.
viewtopic.php?f=13&t=11623

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jeśli uważasz, że serwis nie wypełnił swoich obowiązków, masz do tego odpowiednie instytucje (jak UOKiK), bądź możliwość reklamowania naprawy. Dlaczego nie skorzystałeś z tych możliwości?

4523-----
Początkujący

Widzę że nie bardzo znasz instytucję UOKiK- ona takimi sprawami się nie zajmuje. To popierwsze, a po drugie nie można reklamować czegoś co jeszcze nie zostało zakończone. Nie uzyskałem jeszcze sprzętu od serwisu. Więc narazie nie mam podstaw do reklamowania, ale napewno to uczynię jak tylko odzyskam sprzęt. Niestety serwis Sony jest mało profesjonalny.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Znam.

Oddałem kino do serwisu Sony Kraków Bonarka i już ponad miesiąc naprawiają i nie mogą naprawić. Zwodzą mnie cały czas że sprowadzają części i wymieniają płytę główną. Przypuszczam że firma Sony ma poważny problem z tymi kinami. Proponuję przestrzec innych przed kupnem tego produktu.


Skoro uważasz, że serwis zwodzi Ciebie, nie wywiązuje się z obowiązków i z terminów, kupiłeś kino które według Ciebie nie spełnia swojej roli, nie widzisz żadnych jego zalet i przestrzegasz przed kupowaniem każdego kina Sony (a prawie wszystkie Twoje posty o tym mówią) - to musisz być przekonany swojej racji. Jeśli tak jest, UOKiK jest idealną instytucją która Ci pomoże.
Ja mam odmienne zdanie do Twojego. Według mnie podejmujesz osąd o wszystkich kinach Sony, na podstawie swojego przypadku. Z tego co wyczytałem, według Ciebie każdy u którego kino działa poprawnie jest po złej stronie, oszukuje i nie ma racji - jeden z Twoich cytatów z innego wątku:
Widać moderatorzy firmy Sony mają równiejsi i mają dojście do lepszych modeli które się nie psują.


Link: https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=13&t=11623&p=215767#p215767

Nie ma producenta urządzeń elektronicznych, który produkowałby sprzęt niepsujący się. Każda firma posiada w swojej strukturze serwis. Długość naprawy jest określona w regulaminie gwarancji. To, że nie ma jakieś części - zdarza się. Oczywiście, możesz mieć swoje zdanie i jak zauważyłeś - nikt na forum Ci nie zabroni jego wyrażania - o ile mieści się w granicach dobrego smaku (kultury), nie obraża innych osób, ani łamie regulaminu..

4523-----
Początkujący

Widać że nie jesteś Kolego zaznajomiony z regulaminem karty gwarancyjnej. Niestety w żadnym regulaminie firmy Sony nie ma ani jednego słowa o terminie naprawy, może to być nawet i rok. Nie uważam abym napisał coś co by kogoś obrażało, przedstawiam tylko i wyłącznie fakty. Proszę napisać który pukt nregulaminu naruszam? A skoro mówimy o terminach naprawy to dziś się dowiedziałem że czas oczekiwania na płytę główną do tego kina to 6 miesięcy. Więc co powiesz na takie terminy? czy one są normalne?