anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z przesylaniem dzwieku via HDMI z TV na DVD

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
floyyt
Początkujący

Problem z przesylaniem dzwieku via HDMI z TV na DVD

Witam mam pytanie zwiazane z wspoldzialaniem kina domowego + TV (oba SONY). W opcji telewizora jest mozliwosc ustawienia dzwięku przez "system audio" niestety ta funkcja nie działa poprzez HDMI (ani wejscie HDMI1 ani 2). Funkcje wlaczania/wylaczania/przełączania kina domowego przez telewizor funkcjonują(wylaczenie TV wylacza DVD, przelaczenie na "system audio" w ustawieniach TV wlacza "TV" na systemie audio/DVD) ale dzwięku jak nie było tak nie ma i mozna go sluchac tylko przez glosnik TV co przy cyfrowej telewizji jest troche kijowe. Czy ktos moze cos podpowiedzieć ?

PS kino domowe od jakiegos czasu nie czyta płyt CD, a odtwarza jedynie DVD nie wiadomo wlasciwie dlaczego(bylo juz raz w serwisie) ale to juz mniejsza.

TV: KDL-40S5600

System audio/DVD: HBD-TZ230

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

W takim razie jest tak jak myślałem - ten model nie posiada żadnych wejść - same wyjścia, oprócz linii audio w złączu scart.

SCART (COMPOSITE-out / RGB-out / AUDIO-in)

1

Więc teoretycznie jakby pokombinować, można by uzyskać dźwięk stereo na tym kinie. Skorzystać wpierw z przejściówki jack-czincz, a potem z czincz-scart. Jednak nie jestem pewien na 100% czy takie rozwiązanie by poskutkowało.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Znalazłem jedynie zdjęcia (ciężko mi o specyfikację tego systemu audio) i analizując je nie widzę możliwości aby przyjmował on dźwięk z zewnątrz. Mógłbyś opisać jakie dokładnie gniazda posiada ten system audio ?

profile.country.pl_PL.title
floyyt
Początkujący

Tutaj jest praktycznie to samo (ja podalem to co znajduje sie na tyle DVD) http://www.sony.co.uk/product/hcs-surround-kit---dvd-player/dav-tz230

Wejscia na systemie audio to scart/euro i HDMI. Polączone jest przez HDMI.

profile.country.pl_PL.title
floyyt
Początkujący

Hmm... dzieki. Przejsciowki nie sa jakas wybitnie drogie, a moga sie kiedys przydać spróbuję :

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

W takim razie jest tak jak myślałem - ten model nie posiada żadnych wejść - same wyjścia, oprócz linii audio w złączu scart.

SCART (COMPOSITE-out / RGB-out / AUDIO-in)

1

Więc teoretycznie jakby pokombinować, można by uzyskać dźwięk stereo na tym kinie. Skorzystać wpierw z przejściówki jack-czincz, a potem z czincz-scart. Jednak nie jestem pewien na 100% czy takie rozwiązanie by poskutkowało.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Jakbyś oczywiście mógł, napisz później jaki uzyskałeś efekt. Myślę, że kiedyś, może ktoś mieć podobny problem, więc będzie znana odpowiedź czy ten sposób działa.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

Mam rozwiązanie, które może zadziałać. Stare, poczciwe wejście/wyjście SCART daje możliwość wysyłania dźwięku. Jeśli kino ma taką możliwość, poza HDMI podłącz sprzęt właśnie przewodem SCART. W tv do wyjścia AV2. Dodatkowo w kinie przełaczasz na tryb TV (nie tryb pracy DVD, a TV w którym jest uaktywnione w/w wejście). Powinno działać.