anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

PROSZĘ O POMOC KINO DAV DZ630

JACEK_L_68
Początkujący

PROSZĘ O POMOC KINO DAV DZ630

Witam wszystkich. Na forum jestem poraz pierwszy i jak to zwykle bywa z problemem.
Nie będę zanudzał. Otóż posiadam Zestaw kina DZ630 +TV KDL40D3500 do tego dekoder HD cyfrowego polsatu. Wszystko ładnie chodziło do czasu. Podłączenie mam następujące: dekoder po kablu HD z TV na wejsciu HD5, kino po kablu HD na wejście HD4, dekoder z kinem po kablu optycznym. Około pól roku temu dvd przestało działać na złączu HD, sprawdziłem gniazda i kabel poprzez zmianę zarówno kabla jak i wejść HD w TV. Okazało się, że przyczyną braku obrazu było uszkodzenie kabla HD (kabel kupiony razem z zestawem w 2008 r.). Wymieniłem kabel i wszystko było ok. 3 tygodnie temu podobny problem, zmieniałem kable, gniazda i nic zero obrazu jak również brak możliwości wejścia do menu kina ponieważ przez HD nic nie szło. Podłączyłem na kablu euro i kino chodziło. W związku z podejrzeniem, uszkodzenia wyjścia HD w kinie, wysłałem go do serwisu.
Okazało się, że kino po kablu HD współpracuje tylko z niektórymi TV i to wcale nie sony. Jaka może być tego przyczyna??? Może ktoś miał podobny problem. W serwisie powiedzieli mi, że żeby naprawić trzeba byłoby wymieniać procesor lub płytę główną a to koszt. ok 1000 zł. Dziękuję i pozdrawiam.

10 ODPOW. 10
spolDon1fhkbr
Początkujący

Może kiepski kabel przysmażył wyjście HD z kina? Potem na dobrym kablu to już była kwestia czasu kiedy padnie...

JACEK_L_68
Początkujący

Pierwszy kabel był raczeje z tych lepszych. Wiem, że cena nie zawsze świadczey o jakości, ale przy zakupie zestawu w 2008 roku kabel kosztował ok 100 zł. Ten następny kupiłem w Media Markt za 35 zł. Zestaw chodził na nim parę miesięcy. Kabel jest sprawny ponieważ sprawdzałem go na dekoderze polsatu. Niestety wizualnie nie da się sprawdzić wyjścia HDMI, no ale ciekawe jest to że na innych modelach TV odtwarza.

spolDon1fhkbr
Początkujący

A do jakiego serwisu oddałeś? Skontaktuj się z serwisem Sontronic w Poznaniu lub z najbliższym Sony Centre w celu kolejnej ekspertyzy (około 34zł to kosztuje).

JACEK_L_68
Początkujący

Kino oddałem do serwisu SANSERWIS w Rzeszowie. Są oni autoryzowanym serwisem sony. Wiem to ponieważ z tego serwisu był u mnie Pan do przeglądu TV sony bravia KDL40D3500, który był objęty akcją serwisową sony w ramach 5 letniej gwarancji. Do Poznania trochę daleko no ale przeanalizuje wszystkie za i przeciw i zobaczymy. Zacząłem się rozglądać za nowym zestawem tylko cholera trochę szkoda, że taki sprzęt po 4 latach użytkowania idzie do lamusa. Bądź co bądź nie jest to jakiś szajs i nie kosztował mało. Jak na tą markę to trochę za krótko.

spolDon1fhkbr
Początkujący

No cóż wszystko czasem się psuje. Tutaj nie wiadomo czy czasem kabel nie pomógł.

JACEK_L_68
Początkujący

Ok. Prawie udało mi się pogodzić z rozstaniem z moim zestawem kina, martwi mnie tylko czy będę musiał wyciągać kable, ponieważ są pod panelami. Chociaż przeglądając tylne panele niektórych nowszych modeli wydaje mi się, że wyjścia na głośniki są takie same???
Jak to zwykle bywa przed kupnem nowego jest problem, co wybrać???
Bardzo proszę o poradę. Interesuje mnie tylko sony, ale czy BDV czy DVD???. Pokój 25m2, w bloku.
Wiem, że nowsze powinno być lepsze, ale nie zawsze tak jest. Chciałbym żeby zestaw odpowiadał podobnym parametrom do mojego DAV DZ630. Kolumny z przodu na stojakach z tyłu mogą być paczki. Potrzebuję, żeby miał tuner, usb, wyjście optyczne i odtwarzał
DVD, xvid, divix i jpg. Proszę o pomoc w wyborze, Kwota myślę, że do 1500 zł, chyba, że uda mi się sprzedać dobrze mój zestaw. Z powodzeniem może działać na euro złączu. Dzięki

spolDon1fhkbr
Początkujący

BDV-E880? Chyba to czego szukasz.

Kable są te same, ale końcówki od strony amplitunera mogą być inne. Wtedy albo rozbierasz końcówki (trochę umiejętności złotej rączki) lub tniesz i lutujesz na kablu.

JACEK_L_68
Początkujący

Trafiłeś w 10. Po przeanalizowaniu i zapoznaniu się z ofertą sony też myślę o tym modelu. Muszę dokładnie przyglądnąć się wyjściom na głośniki i z kablami sobie jakoś poradzę. Pewno zakupię ten model i wezmę rozszerzoną gwarancję w związku z tym co mnie spotkało. Dzięki i Pozdrawiam.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Rozczaruję Cię - od jakiegoś roku nie można wykupić serwisu extra na sprzęt hifi. Serwis taki możesz wykupić na TV, kamery, aparaty oraz laptopy i tablety.
No chyba, że masz na myśli "gwarancję" jakiegoś sklepu.