anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

PROSZĘ O POMOC KINO DAV DZ630

JACEK_L_68
Początkujący

PROSZĘ O POMOC KINO DAV DZ630

Witam wszystkich. Na forum jestem poraz pierwszy i jak to zwykle bywa z problemem.
Nie będę zanudzał. Otóż posiadam Zestaw kina DZ630 +TV KDL40D3500 do tego dekoder HD cyfrowego polsatu. Wszystko ładnie chodziło do czasu. Podłączenie mam następujące: dekoder po kablu HD z TV na wejsciu HD5, kino po kablu HD na wejście HD4, dekoder z kinem po kablu optycznym. Około pól roku temu dvd przestało działać na złączu HD, sprawdziłem gniazda i kabel poprzez zmianę zarówno kabla jak i wejść HD w TV. Okazało się, że przyczyną braku obrazu było uszkodzenie kabla HD (kabel kupiony razem z zestawem w 2008 r.). Wymieniłem kabel i wszystko było ok. 3 tygodnie temu podobny problem, zmieniałem kable, gniazda i nic zero obrazu jak również brak możliwości wejścia do menu kina ponieważ przez HD nic nie szło. Podłączyłem na kablu euro i kino chodziło. W związku z podejrzeniem, uszkodzenia wyjścia HD w kinie, wysłałem go do serwisu.
Okazało się, że kino po kablu HD współpracuje tylko z niektórymi TV i to wcale nie sony. Jaka może być tego przyczyna??? Może ktoś miał podobny problem. W serwisie powiedzieli mi, że żeby naprawić trzeba byłoby wymieniać procesor lub płytę główną a to koszt. ok 1000 zł. Dziękuję i pozdrawiam.

10 ODPOW. 10
JACEK_L_68
Początkujący

Dokładnie o takiej myślałem.Media Markt daje za 195zł + 2lata,Koszt zestawu to 1869 z 2 płytami 3d.Bez płyt 1699.Euro AGD koszt 1669 zł nie wiem ile kosztuje gwarancja dodatkowa ale dają na +3. Media Expert koszt 1899 zł.
Ale wracając do mojego zestawu, w dniu dzisiejszym podłączyłem go pod TV smasunga i działa na HDMI bez zarzutów,co ciekawe przy ustawieniu 1080p auto. Po podłączeniu pod TV sony niestety nie działa.nawet na 720 p. Zero obrazu nic, po podłączeniu na gniazdo AV5 HDMI przy ustawieniu tv dałem wyszukiwanie urządzeń hd i TV znalazł 1. Odtwarzacz na AV5 oraz 2 Urządzenie audio na AV5. Tak więc jeszcze mi pozostało pożyczyć jakikolwiek odtwarzacz dvd z wyjściem hd i przetestować gniazda hd w TV może tam jest coś nie tak?? Podłączałem tylko dekoder HD cyfrowego Polsatu i zarówna na dwóch gniazdach jak i na dwóch kablach śmiga.