anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pytanie dot. podłączenia zestawu kina domowego do komputera

frozen78-----
Początkujący

Pytanie dot. podłączenia zestawu kina domowego do komputera

Witam. Ponieważ poważnie rozważam zakup jednego z zestawów kina domowego Sony (modele: Sony DAV-Dz660 lub Sony DAV-Dz860) i chciałbym używać powyższego do odtwarzania muzyki z komputera (posiadam kartę muzyczną SoundBlaster X-Fi Xtreme Music, obecnie bez wyjść cyfrowych - zakup "przejściówki" z wyjściami cyfrowymi to kwestia dni), mam pytanie do znawców tematu: czy można za pomocą złącza cyfrowego skierować sygnał audio z karty muzycznej do kina domowego tak, aby były odtwarzane wszystkie kanały (5+1) zamiast tylko dwóch? Z tego co się orientuję, to we wspomnianych wyżej modelach kina Sony jest wejście cyfrowe (nawet są 2), ale przeznaczone są one (według opisu w instrukcjach) do podłączenia TV.

Bardzo proszę o jasną informację, bo jestem kompletnym nowicjuszem w dziedzinie elektroniki :-)

Pozdrawiam serdecznie.

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.pl_PL.title
kameleon
Nowicjusz

Zestawy o których mówisz mają wejście jak zauważyłeś słysznie Coaxial i Optical, Jeśli więc skierujesz zatem sygnał wejściowy za pomocą kabla optycznego bądź coaxialnego, a Twoja karta wysyła strumień kodowany w systemie 5.1 zestaw ten po wybraniu odpowiedniego ustawienia na pilocie za pomocą przyciska audio umożliwi Ci odsłuch w systemie Dolby Digital na wszystkich dostarczonych w zestawie głośnikach czyli 5 + sub. To typowe wejścia cyfrowe audio, zatem zestawowi w sumie jest obojętne co jest źródłem czy PS3, czy dvd czy karta dźwiękową ważne jednak by ustawić w urządzeniu tryb sygnału wyjściowego na Dolby Digital.
Jesli się mylę prosze o sprostowanie.

pzdr.