anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 65XG9505 + EVOBOX (D56AT) + YAMAHA 485

profile.country.PL.title
Zuczek_1126
Poszukiwacz

Sony 65XG9505 + EVOBOX (D56AT) + YAMAHA 485

Dzień dobry.

 

Może ktoś z szanownego grona udzieli mi porady jak podłączyć ze sobą poprawnie wymienione w temacie urządzenia - Sony 65XG9505 + EVOBOX (D56AT) dekoder POLSAT + amplituner YAMAHA 485.

 

Chciałbym, o ile to jest możliwe, aby po włączeniu TV załączał się amplituner i dekoder TV.

Sposób w jaki podłączyłem urządzenia:

TV z amplitunerem - HDMI - HDMI ( złącze nr 3 w TV ARC do złącza ARC w amplitunerze)

Dekoder Polsat z amplitunerem - HDMI - HDMI ( złącze nr 2 amplitunerze)

 

Działanie :

Włączenie TV załącza amplituner oraz dekoder ale brak obrazu. Za każdym razem muszę wybrac w TV zrodło HDMI  3 ARC. Jest to lekko upierdliwe...

Może ktoś oświeci mnie i podpowie co zmienić :wink:

 

Próbowałem podłączyć dekoder bezpośredni do TV ale SONY "nie rozpoznaje" tego dekodera w procesie instalacji...

 

Z góry dziękuje za fachowe porady.

Miłego dnia, Marek.

 

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Opisane podłączenie jest poprawne, proszę wejść w:

 

1. Ustawienia w telewizorze -> zewnętrzne wejścia -> Ustawienia Bravia Sync -> Sterowanie BRAVIA Sync (Wyłączyć) -> Automatyczne wyłącz sprzężonych urządzeń (włączyć) -> Automatyczne włączanie telewizora (w zależności od preferencji i który pilot będzie używany czy dekoder czy tv).

 

Oraz

 

2. Ustawienia w telewizorze -> zewnętrzne wejścia -> Dostosuj przycisk TV -> Wybrać HDMI 3 -> Od teraz hdmi 3 będzie domyślnym źródłem sygnału po uruchomieniu TV/Naciśnięciu TV na pilocie.