anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony BDV E-380

spolCaminante1hqcjm
Początkujący

Sony BDV E-380

Problem polega na tym, że nagle bez żadnego ostrzeżenia w czasie pracy (np. w czasie oglądania filmu, programu tv itp.) zaczyna się wsuwać i wysuwać szuflada napędu, czasem nie zdąży się wysunąć całkowicie i wsuwa się znowu. Trwa ten cykl nawet kilkanaście minut. Nie ma w tym żadnej logiki. Próbowałem wszystkiego: zmieniałem ustawienia hdmi, wyłączyłem hdmi, odłączyłem kino od internetu - bez żadnych rezultatów. Kino było w Sontronic sprawdzane, ale zwrócono mi je z diagnozą, że moje uwagi nie potwierdziły się. Oczywiście gdy tylko kino zainstalowałem po odesłaniu w domu, usterki powtórzyły się. Teraz zresetowałem kino do ustawień fabrycznych - było ok przez dwa dni. Dziś wieczorem w czasie oglądania filmu znów to samo. Czy ktoś widzi przyczynę? Nie mam siły kolejny raz pakować sprzętu i wysyłać do serwisu, ale chyba będę musiał. Bardzo proszę o radę.
Sony BDV E-380 jest podłączone hdmi do TV Samsung PS51D550, do TV przez hdmi podłączony dekoder nki, tv połączone kablem optycznym z kinem domowym.

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

1) Odłącz na pewien czas po kolej każde z podłączonych urządzeń. Może w ten sposób uda się ustalić, że któreś z nich w ten sposób zakłóca pracę kina.
2) Obserwuj pilnie okna bo może sąsiad też ma taki sprzęt i robi Ci psikusa swoim pilotem :slight_smile:
3) A jak już jesteśmy przy pilotach, to może opisane zjawisko ma miejsce jak używasz jakiegoś innego pilota lub korzystasz z konkretnej funkcji?

KamilCz-----
Początkujący

miałem podobny problem z wcześniejszym swoim kinem (co prawda inna firma, ale problem podobny). Podczas oglądania otwierała się i zamykała szufladka. Początkowo ignorowany problem urósł do tego, ze szufladka nie zamykała się wcale - chowała się na moment i znowu się wysuwała. Przy czym u mnie kino dodatkowo wydawało dziwny dźwięk przy zamykaniu (trzaskanie). Kino poszło do serwisu. Na szczęście serwis znalazł problem i go usunął. I okazało się, że niesprawny był LASER. nie wiem co ma laser do szufladki, ale po jego wymianie kino śmigało jeszcze długooooo i bezproblemowo:)

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Jaki posiadasz kabel HDMI? Powinien być zgodny ze standardem 1.4.