anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony E490 czy E880?

profile.country.pl_PL.title
hubertuss03
Nowicjusz

Sony E490 czy E880?

Witam,

Jakiś czas temu kupiłem telewizor Sony KDL46EX, no i teraz przyszedl czas na kupno kina domowego. Po małym wtajemniczeniu w sprawę, spośród wszystkich kin wybrałem dwa które wzbudziły we mnie zainteresowanie. Głównym kryterium było oczywiście posiadanie blu-raya i odtwarzanie takich formatów Divx/Xvid, mkv, mp4 oraz posiadanie min. 2 wysokich głośników natomiast granicą cenową była kwota 1300 zł. Po przewertowaniu Ceneo.pl, skapiec.pl oraz allegro.pl wybrałem e490 oraz e880. Jednak tutaj nie mogę się zdecydować dlatego proszę o jakies porady oraz wskazanie zalet i wad. Nie wiem jak jest z czytaniem napisów.


Pozdrawiam.

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,


Odpisałem Ci na PW, zamieszczę również tą odpowiedź na otwartym forum.

Korzystałem z kina E880 i w sumie spośród tych dwóch chyba wybrałbym właśnie ten model. Nie korzystałem z E490, także nie odpowiem Ci na kwestie normalnego użytkowania (co dobrze działa, do czego miałbym zastrzeżenia).


Jeśli chodzi o materiały wideo z dysku itp. muszę zaznaczyć, że głównie korzystam z DLNA i do nie dawna z odtwarzacza SMP-N100 (który spisywał się świetnie do tego typu zastosowania). Czyli po krótce o E880:


  • nie miałem problemów z Divix, AVI. Napisy również odtwarzane poprawnie.
  • MKV odtwarzany poprawnie. Sam nie testowałem tego, jednak słyszałem, że w niektórych filmach jest brak możliwości przewijania. Tzn przewija, ale później czasami dźwięk nie jest poprawnie zsynchronizowany z obrazem. Być może nastąpiła jakaś poprawna oprogramowania, obecnie korzystam z innego kina, także nie jestem w stanie zweryfikować tego. Polecam sprawdzić to przed zakupem, jeśli ta opcja jest dla Ciebie ważna
  • .Napisy w filmach są dosyć małe. Nie ma możliwości ich powiększenia. Mi to nie przeszkadzało, można się przyzwyczaić.
  • Bravia Internet Video odtwarzane poprawnie i w stosunkowo szybko (korzystałem z połaczenia przewodowego).
  • DLNA działa poprawnie.
  • Kino miałem na początku połaczone przewodem HDMI ARC, później przeszedłem na dźwięk wysyłany optycznie. Moim subiektywnym zdaniem lepsze efekty na optyku.
  • Kino działało stabilnie.
  • Jakość dźwięku w filmach jest na wysokim poziomie. Przy dobrej konfiguracji głośników, wychodzi świetnie. Dźwięk przestrzenny bardzo ładny, przestrzeń wyraźna.
  • Bardzo dobrze działający tryb DTS.Neo6 - który konwertuje dźwięk stereo na przestrzenny.
  • Wysoka kultura pracy Blu-ray. Nie jest głośny, szybki, jakość oceniam bardzo pozytywnie.


Dobry jest również starszy model E870, z którego również miałem przyjemność korzystać.


Porównanie zestawów E490 i E880 masz tutaj:

http://www.sony.pl/comparison/bdve490.cel/bdve880.cel

Pozdrawiam,

Zimny

profile.country.pl_PL.title
hubertuss03
Nowicjusz

Dzieki za opinie. Rowniez myslalem podobnie. Mam do Ciebie jednak jeszcze pare pytan.

1. Z jakiego kina Ty teraz korzystasz?

2. Jak dziala to DLNA bo mowiac szczerze, nie wiem o co tu biega. Polaczenie np. kablem kina z PC ?

3. Wiesz cos moze wiecej o kinie BDV-N590? Kino to bardzo urzeklo mnie wygladem i bardzo dobra recenzja/testem na stronie CLEANEDTAGhttp://techtrendy.pl/title,Test-najlepszych-kin-domowych-sasiedzi-cie-znienawidza,wid,14964812,wiado...

CLEANEDTAG oraz w salonach Sony Centre (oczywiscie polecaja je najbardziej z tych w sumie trzech co podalem).

Pozdrawiam i czekam na odp.

Message was edited by: hubertuss03

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie ma problemu:) Ostatnio bardzo zaintrygowały mnie głośniki z cieczą magnetoreologiczną, konkretnie zestaw BDV-NF720. Zmieniłem kino na ten model. To jest mój pierwszy zestaw 2.1 (co dodatkowo wpłynęło na moją decyzję). Potestowałem i skupiając się tylko na jakości dźwięku przestrzennym - bardziej odpowiada mi system 5.1. Sam zestaw wygląda niepozornie, ale daje dosyć przyjemny dźwięk. I prezentuje się bardzo pozytywnie. Docelowo planuję w niedalekiej przyszłości złożyć sam zestaw z osobnych komponentów. Tylko takie coś, co spełniłoby moje wymagania - to dosyć duży koszt. Skomplikowany temat..


Jeśli chodzi o DLNA, jest to połączenie przewodowe / bezprzewodowe komputera z telewizorem, kinem domowym itp. Połączenie musi wykorzystywać router. Odpalasz komputer, włączasz telewizor, w nim wybierasz z menu np. filmy, wskazujesz na serwer zainstalowany na komputerze, wybierasz film z jego dysku i jest odtwarzany na tv. Przy filmach wysokiej jakości potrzebujesz dosyć wydajnego komputera, oraz szybkiego połączenia sieciowego. Działa bardzo dobrze:)


Jeśli chodzi o kino N590 – teraz to dałeś ciężki wybór. Nie miałem możliwości porównania tych zestawów jednocześnie. Nie odpowiem Ci na pytanie – które kino jest lepsze pod względem muzycznym. Zestawy te prezentują inną barwę dźwięku, są to całkowicie inne konstrukcje. E880 ma większe głośniki, dźwięk jest jest najzwyczajniej inny. N590 za to ma głośniki z cieczą magnetoreologiczną, które są dosyć nową technologią w głośnikach. Spróbuj odsłuchać je w jakimś sklepie. Przy czym poproś o zmianę ustawień dźwięku, popróbuj różnych opcji. Oczywiście na pewno będzie inna akustyka niż w domu, ale to porównanie pozwoli Ci wstępnie ocenić przestrzeń i barwę dźwięku. Dodatkowe funkcje, wygląd - na pewno to atut N590. Którego kina byś nie wybrał, sądzę że z obu będziesz zadowolony. Tylko nie pytaj które kino ja bym wybrał;)


Jeśli chodzi o test do którego dałeś link, nie znam ludzi którzy testowali, nie wiem w jaki sposób wydawali opinię, co do czego porównywali. Z doświadczenia wiem, że aby wydać opinię na temat testów, nie można kierować się tylko jednym - a kilkoma i również (przede wszystkim) tymi z zagranicy. I tak zawsze istnieje ryzyko, że opiniowane argumenty za i przeciw nie trafią z Twój gust. Miałem parę razy sytuację, z innej kategorii produktów - którą nie interesuję się tak bardzo, gdzie poczytałem, przeanalizowałem, wybrałem, kupiłem - a dla mnie to co wskazywali na zaletę, nie trafiło do mnie i nie byłem zbyt zadowolony. Sporo dopłaciłem za funkcje z której nie korzystałem. Mogłem zapłacić mniej i być bardziej zadowolony.. Także nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i dopasowania opcji do swoich oczekiwań.

Dodam jeszcze jedną rzecz.

profile.country.pl_PL.title
hubertuss03
Nowicjusz

Dzieki kolego za wyczerpujaca odpowiedz : )


Co do DLNA: Rozumiem, ze trzeba zrobic jakis serwer domowy aby to wszystko pieknie działalo?


Co do N590. Napisal mi jeden pan z Sony Centre wlasnie ze wg niego, N590 powinno grac zdecydowanie lepiej od np. E490 mimo ze ma wszystkie niskie glosniki z racji tej wlasnie cieczy. Dodatkowo subwoofer jest skierowany w dol co niby poprawia nosnosc dzwieku.


Mimo wszystko trzeba by bylo oba kina odsluchac, najlepiej w jakims malym sklepie i wtedy porownac. : )

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

W przypadku DLNA instaluje się na komputerze odpowieni program-serwer, który to udostępnia przez sieć domową pliki. Dobrymi serwerami są Wild Media Server, albo PS3 Media Server.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Hubertuss03 - jakbyś miał problem z serwerami, ich obsługą lub przesyłaniem plików to polecam Ci zajrzeć do poniższych linków:

PS3 Media Serwer - najczęstsze problemy i konfiguracja:

http://www.sony-europe.com/discussions/thread/181593?start=0&tstart=0

Wild Media Serwer - najczęstsze problemy i konfiguracja:

http://www.sony-europe.com/discussions/thread/181533?tstart=0

Opis działania DLNA:

https://www.sony.pl/discussions/community/pl/community/film_and_3d/tv/dlna

Przewodnik po konfiguracji DLNA (wersja EN):

https://campaign.odw.sony-europe.com/tvme/mySony/my008/BRAVIA_DLNA_EN.pdf

Pozdrawiam Stubb