anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony UBP-x700

profile.country.PL.title
Moon.-
Nowicjusz

Sony UBP-x700

Witam,

Mam problem z DTS:X i Dolby Atmos na urządzeniu Sony UBP-x700. Konfiguracja: Sony UBP podłczączone do Amplitunera Denon 4400 (pełne wsparcie Dolby Atmos, DTS:X) następnie pod rzutnik. Możliwości kończą się na dźwięku 7.1 mimo, że instrukcja mówi zupełnie coś innego.  

Sygnał HD Audio (Dolby Digital Plus, Dolby
TrueHD, DTS-HD High Resolution Audio,
DTS-HD Master Audio, Dolby Atmos i
DTS:X) nie jest odtwarzany przez strumień
bitów.
• Ustaw [Drugi strumień audio BD] w
[Nastawienia audio] do pozycji [Wyłącz]
(str. 23).
• Sprawdź, czy amplituner (odbiornik) AV jest
zgodny z poszczególnymi formatami HD
audio.
Interaktywny sygnał audio nie jest
odtwarzany.
• Ustaw [Drugi strumień audio BD] w
[Nastawienia audio] do pozycji [Włącz]"

Wszystko zgodnie z instrukcją. Bardzo proszę o pomoc. Produkt na gwarancji niezgodny z instrukcją. 

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
ulan23
Poszukiwacz

mam ten palyer od kilku tygodni i niestety ale dolby atmos odtwarza tylko z plyt  ultra blu-ray (sam nie sprawdzałęm jeszcze, bo nie mam plyt UHD), niestety z plikó mkv nie odtwarza ani dolby atmoss ani truehd.

Mam go podłacznego do ampa marantz sr6010.

DTS:X z plików mkv dziala u mnie a amp pkazuje ze dostaje sygnał dts:x

co ciekawe jeżeli weźmie sie + plik m2ts z płyty ultra blue ray to bez problemu działa dolby truehd, co by wskazywało ze to nie problem techniczny tylko celowa polityka sony (w końcu ma studio filowe i strzeże swoich praw) i nie liczyłbym na to ze sony udostępnu tę opcje (sporo na ten temat jest na forach zagranicznych poświeconych sony).

profile.country.PL.title
Moon.-
Nowicjusz

Dziękuję za chęć pomocy.

Ja mam tylko filmy UHD i one w ogóle nie chcą działać w Atmosie. Mam konfigurację 7.2.4.... Wszystko co pokazuje ten dziwny Sony to 7.1 ........... 

 

profile.country.PL.title
ulan23
Poszukiwacz

te masz filmy UHD na płytach Blu ray czy w plikach mkv??

jeżelio ogladasz coś z płyt to być moze trzeba zmienic ustawienia dźwieku( wysłąć do ampa nie obrobiony dźwięk żeby on go dekodował), na zachodnich forach też coś pisza o kablach hdmi, kwestia spełnianie standardu przesyłu (choć tu bardziej mówili o obrazie niz dźwięku..)

profile.country.PL.title
Moon.-
Nowicjusz

Tak filmy są na płytach Blu Ray.

Opcje ustawione pod pass through.

Kabel HDMI jest optyczny... więc całkowicie ponad standard 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Moon.- zgłosiłem problem do supportu - oto odpowiedź:

Aby móc odnieść się do zgłaszanej kwestii, potrzebowalibyśmy uzyskać informację, z jakiego rodzaju nośnika oraz w przypadku jakich treści dźwięk w formacie Dolby Atmos miałby być obsługiwany? Zachęcam również do zapoznania się z charakterystyką dźwięku dotyczącą tego urządzenia, która jest zawarta na stronie:

https://bit.ly/2VqeWgj

Zgodnie z informacjami zawartymi pod powyższym linkiem, zarówno w przypadku formatu dźwięku Dolby Atmos, jak również DTS X, jest wyszczególnione, iż w przypadku połączenia za pomocą przewodu HDMI, jest to dźwięk 7.1 kan. 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
ulan23
Poszukiwacz

niestety ale support sony pisze bzdury i to totalne,  żeby działało atmos trzeba mieć koniecznie dodatkowe kolumny efektowne atmos, lub podczepione pod sufitem i wtedy taki zestaw określa się mianem: 5.1.2 lub 7..2.4 w zależności od posiadanych głośników