anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony X950G i HT-Z9F - brak Dolby Atmos

preclowski
Nowicjusz

Sony X950G i HT-Z9F - brak Dolby Atmos

Cześć. Kupiłem u was niedawno sprzęt jak w opisie. Jestem średnio zadowolony więc liczę chociaż na pomoc z rozwiązaniem problemu. Otóż mimo usilnych prób nie udało mi się odtworzyć niczego poza Netflixem w technologi Dolby Atmos. Korzystając z aplikacji Netflix na Android TV wbudowany w telewizor, kiedy wcisnę przycisk "Display" na pilocie od soundbara, mogę zobaczyć informację "Dolby Atmos". No i super. Niestety poza netflixem nie mogę odtworzyć z Atmosem niczego więcej. Poczynając od wysokiej jakości filmów na demach Dolby kończąc. Żeby nie przeciągać - pobrałem na pendrive wszystkie dema .mkv zawierające różne wersje Atmosa i próbowałem je odwtorzyć w VLC, Kodi oraz we wbudowanej aplikacji "Odtwarzacz mediów". Za każdym razem przycisk "Display" na pilocie od soundbara pokazuje napis Dolby Audio DD+. Jestem niepocieszony gdyż kupując certyfikowany sprzęt za 13000zł oczekuję że Sony dotrzyma słowa i da mi tą namiastkę Atmosa. Oczywiście zarówno w Kodi włączyłem Passthrough, jak i w VLC "Wyjście dźwięku cyfrowego". Aplikacja Sony nie ma opcji konfiguracji. Telewizor spięty jest z soundbarem przewodem HDMI przez złącze eARC. Proszę o pomoc. 

Tagi (4)
2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Cześć, 

 

Dziękujemy, że zgłosiłeś się do nas po poradę. Zgłosiłam Twoje zapytanie do wsparcia technicznego Sony - jak tylko pojawi się odpowiedź, damy znać. 

 

Pozdrawiam, 

Barbara_K

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Otrzymaliśmy prośbę o kilka dodatkowych informacji.

 

Czy mogę poprosić o podanie pełnej nazwy odbiornika i jego wersji oprogramowania?
Powyższe informacje można wyświetlić w urządzeniu po naciśnięciu przycisku HELP na pilocie, na ekranie telewizora w prawym górnym rogu powinien pojawić się model urządzenia i numer wersji wewnętrznego oprogramowania.
Dobrze też by było znać wersję oprogramowania listwy głośnikowej.

 

Pozdrawiam, 

Barbara_K