anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sound bar ST5000

profile.country.PL.title
Lukasz09_.
Poszukiwacz

Sound bar ST5000

Witam,

Niestety jedna z największych porażek zakupowych ostatnich lat.

Kupiłem sound bar ST5000 razem z TV OLED  KD65AG8.

TV działa ok, choć daleki od zachwytu (zdarzają się opóźnienia w działaniu funkcji, a sterowanie głosowe jest mało precyzyjne).

Największy problem dotyczy soundbaru, który działa fatalnie.

Wielokrotne w ciągu dnia wyłączanie dźwięku, samoczynne włączenie efektu echa (głośniki TV zaczyna funkcjonować podczas pracy soundbara), gubienie komunikacji z TV, znaczne opóźnienie w działaniu pilota (próba zwiększenia głośności działa po kilku naciśnięciach a następnie rośnie po odłożeniu pilota).

Kontakt z SONY ograniczył się do przywrócenia "ustawień fabrycznych" co pomogło tylko na chwilę (2 dni).

Czy spotkaliście się z podobnymi przypadkami?

Jak je rozwiązaliście?

Ogromne rozczarowanie, szczególnie, że sprzęt zastąpił wysłużonego SAMSUNGA z BOSE, które działają w innym pomieszczeniu bez zarzutu.

Jak za komplet bliski 20.000 PLN, kompletna porażka.

Dzięki za pomoc

 

Zdecydowanie nie polecam.

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

spróbuj podłączyć soundbar do telewizora przy użyciu kabla optycznego. Co prawda do obsługi będzie trzeba użyć dwa piloty, ale powinno to wyeliminować opisany problem.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lukasz09_.
Poszukiwacz

Bardzo Ci dziękuję. Sprawdzę

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Miałem HT-ST5000 na testach podłączony pod HDMI do innego modelu TV Sony i nie maiłem z nim problemów.

Jak dobrze pamiętam jest jedna z opcji która wg mnie nie do końca działa poprawnie (być może już została poprawiona przy aktualizacji) a mianowicie opcja przekierowania sygnału z pilota przez wbudowany nadajnik podczerwieni w soundbarze. Sprawdź czy masz ją włączona, jak tak to wyłącz i sprawdź czy nadal problem występuje. Dodatkowo możesz też sprawdzić na innym kablu HDMI.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lukasz09_.
Poszukiwacz

Spróbuję. Choć HDMI kupowałem również nowe razem z zestawem